20:31 01.10.2021

"Енергоатом" може взяти "СхідГЗК" в управління як альтернативу приєднанню

3 хв читати
"Енергоатом" може взяти "СхідГЗК" в управління як альтернативу приєднанню

Альтернативою приєднанню ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" ("СхідГЗК") до НАЕК "Енергоатом" розглядається передача підприємства в управління генкомпанії, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Приєднання неможливо юридично. "Енергоатом" має кредити ЄБРР та Євроатому, і такі рішення мав би погоджувати з ними. Ми подивилися: питання не злітає. Говорили про те, що "Енергоатом" може взяти "СхідГЗК" в управління", - сказав він на зустрічі з представниками Незалежної профспілки гірників України (НПГУ).

За словами Галущенка, урядовий комітет з питань економічної, фінансової політики, паливно-енергетичного комплексу, розвитку громад і територій та захисту довкілля у четвер розглядав питання приєднання і не підтримав його.

Водночас міністр вважає цілком логічним те, що "Енергоатом" хоче отримати контроль над "СхідГЗК", коли він витрачає на нього кошти.

Зі свого боку голова первинної організації НПГУ на "Східному ГЗК" Дмитро Бондарєв закликав міністра посприяти якнайшвидшим розрахункам з боку "Енергоатома", зазначивши, що в іншому випадку ГЗК змушений буде частково піти у простій із понеділка. При цьому він підтвердив, що платежі "Енергоатома" дають змогу забезпечувати зарплату працівникам ГЗК.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України з осені 2020 року розглядає можливість приєднання "СхідГЗК" до "Енергоатома", що автоматично мало б зняти питання боргів у рамках функціонування єдиного майнового комплексу. Генкомпанія та ГЗК час від часу обмінюються взаємними претензіями щодо рівня розрахунків та постачань продукції.

Пізніше Міненерго заявляло про намір підготувати та направити до Кабінету Міністрів проект розпорядження про передачу ДП в управління "Енергоатому". Анонсована тоді концепція стабілізації та подальшого розвитку "СхідГЗК" передбачала фінансові відрахування на його адресу з боку генеруючої компанії за рахунок зменшення відрахувань частини чистого прибутку до держбюджету.

"СхідГЗК" у 2020 році знизив чистий збиток на 19,1% (на 130,068 млн грн) порівняно з 2019 роком - до 550,199 млн грн. Його чистий дохід зріс на 8,3% (на 168,577 млн грн) - до 2 млрд 195,659 млн грн, тоді як валовий збиток скоротився на 32,6% (на 142,105 млн грн) - до 293,826 млн грн.

Підприємство у 2020 році знизило виробництво уранового оксидного концентрату (УОК) на 7,1% (на 57,2 тонн) порівняно з 2019 роком - до 743,7 тонн. У січні-лютому 2021 року виробництво УОК становило 63,5 тонн.

Погіршення виробничих показників підприємства в останні роки пов'язано з періодичним виведенням у простій частини підрозділів через проблеми з фінансуванням, що, зокрема, пов'язано з високою собівартістю виробництва продукції комбінату.

У Верховній Раді у березні 2021 року зареєстровано законопроект №5201, який зобов'язує уряд ініціювати виділення з держбюджету-2021 на фінансову підтримку "СхідГЗК" 2,2 млрд грн.

"СхідГЗК" - єдине в Україні та найбільше в Європі підприємство з видобутку та переробки уранової руди.

Щорічні потреби українських АЕС у концентраті урану становлять приблизно 2,4 тис. тонн, тоді як його внутрішнє виробництво становить приблизно 1 тис. тонн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Чистий" продаж валюти Нацбанком цього тижня трохи знизився - до $925 млн

Україна домоглася позбавлення Росії та Білорусі статусу спостерігачів в Енергетичній хартії

МАГАТЕ направила інспекторів для проведення необхідних перевірок на ПУАЕС

Уряд дозволив на час воєнного стану будувати індивідуальне житло без отримання будпаспорту

Падіння біткойна призвело до обвалу акцій компаній-майнерів

Кабмін запустив три грантові програми підтримки бізнесу у переробці, ІТ - прем'єр

ЄС виділить 9 млрд євро допомоги Україні - Моравецький

Шмигаль закликає громадян купувати українські товари, а торговельні мережі надавати пріоритет українській продукції

Середня ціна новобудов у Києві знизилася на 10%, до 46,9 тис. грн/кв.м у червні -M4U

Машинобудівники "ДТЕК Енерго" до серпня поставлять для "Павлоградвугілля" 28 транспортних візків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА