Інтерфакс-Україна
19:22 04.10.2021

Банкіри розходяться в думках щодо прогнозу курсу гривні до кінця року - опитування

4 хв читати
Банкіри розходяться в думках щодо прогнозу курсу гривні до кінця року - опитування

Банкіри розходяться в думках щодо прогнозу курсу гривні до кінця року і називають коридор 26,9-28,0 грн/$1, свідчить опитування, проведене агентством "Інтерфакс-Україна".

"Попри падіння цін, експортна складова залишається на досить високому рівні. Водночас попит на споживчі товари падає під впливом зростання захворюваності на СOVID-19. Друга експортна складова - зерно та олія - також залишається на високому рівні. Додатковий компонент припливу валюти - ставки за ОВДП, які залучають західних інвесторів у довгостроковій перспективі", - зазначив директор департаменту казначейських операцій Акордбанку Юрій Єфремов.

За його прогнозами, курс до кінця року становитиме 27,20-27,25 грн/$1.

У свою чергу начальник департаменту персональних банківських послуг Укрсиббанку Ігор Левченко очікує курсу долара до кінця року в коридорі 26,9-27,2 грн/$1.

"Однозначно збільшення вартості імпорту й зменшення вартості експорту призводить до дисбалансу платіжного балансу і суттєво впливає на курс валюти. Зростання цін на енергоносії, найімовірніше, є тимчасовим явищем, яке посилюється з приходом холодів, і протягом року ціна на газ, нафту тощо повернеться до адекватних рівнів", - пояснив банкір.

Він додав, що сировина, яка експортується з України, також має високу ціну і десь корелює з цінами на енергоносії. Отже, високі ціни на газ можуть впливати на курс гривні, але не у катастрофічних масштабах.

Одночасно головний менеджер із макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Сергій Колодій очікує, що до кінця року гривня незначно девальвує і поступово перейде до діапазону 27,5-28,0 грн/$1. За його словами, на це вплине певне погіршення умов зовнішньої торгівлі внаслідок поступового підвищення цін на енергоресурси і досить різке падіння цін на залізну руду.

"Досить високими залишаються ціни на пшеницю, що на тлі рекордних врожаїв в Україні сприяє зростанню експорту й підтримує пропозицію валюти. Це було одним із головних чинників зміцнення гривні в серпні-вересні", - додав банкір.

Керівник аналітичного відділу Альфа Банку Олексій Блінов також зазначає, що зміни у зовнішній кон'юнктурі негативно впливають на обмінний курс, зокрема через розширення торговельного дефіциту.

"Біржові котирування передаються до фактичних угод української зовнішньої торгівлі з певним лагом, тому Україна тільки починає відчувати несприятливу тенденцію умов торгівлі (співвідношення цін експорту та імпорту), що розпочалася влітку. До того ж продаж трейдерами іноземної валюти під закупівлю рекордного врожаю тимчасово покращує баланс валютного ринку", - пояснює експерт.

Блінов зазначив, що згідно з базовим сценарієм макроекономічного прогнозу, торговельний дефіцит України розшириться з очікуваних $4 млрд у 2021 році більше ніж до $11 млрд у 2022 році.

"Ми очікуємо помірного ослаблення гривні в середньостроковій перспективі й зберігаємо прогноз середньорічного обмінного курсу 28,5 грн/$ у 2022 році за базовим сценарієм", - додав він.

У свою чергу директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Волуйчак зазначає, що наразі немає жодних підстав прогнозувати якесь суттєве ослаблення гривні до кінця року.

"Найскладніший період осені - вересень - не приніс очікуваної девальвації, що було пов'язано відразу з декількома факторами, які не могли бути враховані в попередніх прогнозах", - зазначила вона.

За словами Волуйчак, на початку місяця значну підтримку гривні надав великий продаж іноземної валюти "Укравтодором", який залучив великий кредит від шести українських банків і в першій декаді конвертував кошти в гривню.

Крім того, фактором підтримки стало ускладнення епідемічної ситуації, оскільки деяка невизначеність щодо подальшого розвитку ситуації трохи знизила попит на валюту з боку імпортерів.

Вона додала, що наприкінці місяця ринок готувався до різкого сплеску попиту на тлі великого погашення старих випусків ОВДП, а також дефіциту пропозиції через виплати ПДВ-відшкодування, однак потенційний дисбаланс був повністю компенсований додатковим обсягом пропозиції інвалюти з боку іноземних інвесторів, які знову зацікавилися купівлею ОВДП.

Директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку зазначила, що падіння вартості руди на глобальних ринках починає проявлятися на валютному ринку лише через чотири-шість місяців. "Якщо дивитися на ключові позиції товарного експорту, то, скажімо, з продовольчої групи сильного падіння цін не спостерігається. Пшениця, наприклад, перебуває поблизу максимальних значень року... Загалом ситуація виглядає вельми сприятливою для гривні", - зазначила вона.

Згідно з прогнозом Волуйчак, можливе навіть невелике зміцнення гривні, враховуючи оптимістичні оцінки прогресу у співпраці з МВФ, які залишаються важливим індикатором для іноземних інвесторів, і майбутні листопадові виплати квартальних податків бізнесом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА