15:56 07.10.2021

Україна розпочала відбір газу з ПСГ

2 хв читати
Україна розпочала відбір газу з ПСГ

Україна розпочала відбір природного газу зі своїх підземних сховищ (ПСГ), свідчать оперативні дані АТ "Укртрансгаз".

Так, якщо 1 жовтня сховища поповнилися на 13,9 млн куб. м, 2 жовтня - на 0,6 млн куб. м, а 3-4 жовтня був практично нейтральний баланс, то 5 жовтня зафіксовано відбір обсягом 0,1 млн куб. м, а 6 жовтня - вже 9,08 млн куб. м.

Голова оператора ПСГ України Сергій Перелома в межах онлайн-форуму Energy Club у четвер зазначив, що компанія відновить закачування в разі поліпшення погодних умов і зниження споживання природного газу, але синоптики найближчим часом не прогнозують суттєвої зміни температурного режиму.

За його словами, використовувати газ для опалення почали приватні домогосподарства, водночас централізованого теплопостачання ще повноцінно не включили.

"Якщо ми звернемося до статистики, то побачимо, що з останніх десяти років чотири рази саме в першій декаді жовтня розпочинався опалювальний сезон. Тобто в 40% або майже половині випадків саме в цей час розпочинався опалювальний сезон", - зазначив Перелома.

Голова оператора нагадав, що Україна на сьогодні має у своєму розпорядженні запаси в сховищах обсягом 18,7 млрд куб. м газу, що відповідає середнім значенням входження в опалювальний сезон протягом останніх десяти років.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему 12 підземних сховищ "загальною проектною ємністю 31 млрд куб. м.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА