12:28 13.10.2021

Зростання ціни на газ вплине на собівартість усіх категорій будматеріалів - думка

2 хв читати
Зростання ціни на газ вплине на собівартість усіх категорій будматеріалів - думка

Зростання цін на газ призведе до збільшення собівартості виробництва всіх категорій будівельних матеріалів, насамперед найбільш енерговитратних виробництв, вважають представники різних асоціацій виробників будматеріалів.

"Зростання ціни на газ дійсно безпосередньо позначиться на кінцевих споживачах практично всієї палітри будівельних матеріалів - кожен виробник споживає газ. Доки на складах є товарні залишки продукції, для виробництва якої використовувався газ за колишніми цінами, є ймовірність, що її збут здійснюватиметься за колишніми цінами. Збут продукції, виробленої з використанням дорожчого газу, здійснюватиметься за пропорційно збільшеними цінами", - повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" президент Всеукраїнського союзу виробників будматеріалів Костянтин Салій.

За його словами, нинішній держапарат не може надавати дешевший газ внутрішнього видобутку споживачам виробничого сектору, як це відбувалося в 1990-х.

Збільшення вартості будматеріалів також вплине на вартість житлових і комерційних площ, що посилить навантаження на бюджети державних програм будівництва, а також поставить під загрозу виконання планів щодо будівельних обсягів у межах фінансування на 2021 рік.

Салій зазначив, що деякі види будматеріалів неможливо виготовити без суттєвої втрати якості в умовах дефіциту газу. Серед них керамічна плитка і цегла, цвяхи, металовироби всіх типів, арматура.

Насамперед від зростання ціни на газ постраждають найбільш енерговитратні виробництва, повідомив виконавчий директор Всеукраїнської асоціації виробників автоклавного газобетону Олег Сиротін у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Виробництво автоклавного газобетону проти виробництва керамічної або силікатної цегли є більш енергоощадним. Сподіватимемося, що нинішня ситуація з ціною на газ не призведе до зупинення його виробництва", - сказав він.

Водночас експерт переконаний, що зростання ціни на газ неминуче призведе до збільшення собівартості виробництва автоклавного газобетону і, відповідно, відпускних цін на продукцію.

За словами Сиротіна, крім цін на газ, залишається відкритим питання безперебійності і надійності постачання газу в зимовий період.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Міненерго відзначає стабільність роботи енергосистеми України, незважаючи на низькі запаси вугілля

Кабмін схвалив постачання "Нафтогазом" газу державним і комунальним медичним закладам на умовах бюджетних організацій

Житловий фонд у середньому в країні підключений до теплопостачання на 45%, у двох областях на 100% - Мінрегіон

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА