15:49 19.10.2021

Голова "Нафтогазу" назвав ключові напрями активізації зусиль НАК зі збільшення газовидобутку

3 хв читати
Голова "Нафтогазу" назвав ключові напрями активізації зусиль НАК зі збільшення газовидобутку

EPS-контракти, розвиток партнерств, екосистема та R&D є тими напрямами, за якими НАК "Нафтогаз України" має намір активізувати роботу з метою якнайшвидшого збільшення видобутку газу та забезпечення національних інтересів країни в сфері енергетичної безпеки.

"Україні потрібно збільшувати видобуток газу і реалізовувати свій ресурсний потенціал... Найближчим часом ми збираємося бурити все, що можна бурити там, де є результати. Ми розуміємо, що ми отримуємо більше, ніж витрачаємо, особливо зважаючи на поточні ціни на газ", - заявив голова правління компанії Юрій Вітренко на VI Київській конференції Ньюфолк НКЦ "Буріння. Інтенсифікація. Екологія. Охорона праці" у вівторок.

За словами Вітренка, компанія планує найближчим часом збільшити обсяги буріння, сейсмічної розвідки, а також комплексу інших робіт, пов'язаних із газодобуванням, і прискорити їх проведення.

Голова НАК назвав як один із напрямів досягнення поставленої цілі підвищення відповідного професіоналізму кадрового складу НАК, а також формування сучасної сервісної компанії зі збільшенням частки EPS-контрактів у закупівлях. "У нас є плани трансформації технічного дивізіону в сучасну сервісну компанію, яка надаватиме послуги і для групи "Нафтогаз", і на ринку. Ми пробуватимемо збільшувати масштаб і відповідних закупівель, і процесів, працюватимемо над тим, щоб збільшувалася частка EPS-контрактів", - зазначив Вітренко.

За його словами, наступний напрям - це розвиток партнерств. "Ми хотіли б бачити масштабніші партнерства для того, щоб ми як національна компанія розуміли, що у нас є необмежений доступ до новітніх технологій та ринків капіталу. І тоді ми були б певним містком між ресурсним потенціалом України й тими технологіями та капіталом, які є на Заході", - наголосив голова правління.

Вітренко також поінформував, що "Нафтогаз" має намір розвивати екосистему, "яка надаватиме можливість приватним компаніям, які добувають нафту та газ в Україні та займаються тими самими сервісами, ефективніше працювати та спільними зусиллями спільно реалізовувати ресурсний потенціал країни".

"У цьому ми бачимо нашу відмінність як національної компанії. Крім того, це має комерційний сенс, багато великих компаній у світі теж є платформами, вони створюють екосистему замість того, щоб конкурувати з кожною з компаній", - додав голова НАК, заявивши при цьому про намір "Нафтогазу" активізувати найближчим часом зусилля із залучення наукового потенціалу та розвитку R&D.

"Ми й інвестуватимемо, й розроблятимемо відповідні центри компетенцій у рамках цієї екосистеми, яку ми хочемо створювати. Щоб ми розуміли, що є певний місток між західними дослідженнями, технологіями та капіталом і є можливість в Україні розвивати наявний потенціал", - наголосив голова правління "Нафтогазу".

За словами Віртенка, "Нафтогаз" не має наміру активно розвивати свої бізнеси в Єгипті та інших країнах, вважаючи пріоритетом розвиток власного видобутку вуглеців всередині України. "Ми національна компанія України, а не національна компанія Єгипту. Тим, хто хоче продавати свої послуги національним компаніям Єгипту чи Саудівської Аравії, Катару, краще говорити з ними. Це не дуже дипломатична відповідь, але вона чітко позначає наші пріоритети", - резюмував голова НАК.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Профільний комітет рекомендував Раді ухвалити у другому читанні законопроект про локалізацію без поширення його дії на низку країн

Україна скасувала 35% мито на імпорт білоруської автотехніки МАЗ

Білорусь на тлі санкцій інвестує $3 млрд у 47 імпортозамінних проектів

ЄБРР має намір виділити $50 млн Dragon Capital на розвиток індустріальної та логістичної нерухомості в Україні

Зеленський запропонував із 2023 року відраховувати на рахунки економічних паспортів 35% ренти на видобуток корисних копалин, 47,5% ренти на видобуток нафти та газу

Кошти від приватизації заводу "Більшовик" надійшли до державного бюджету – голова ФДМ

ЄІБ виділить Києву EUR100 млн на купівлю тролейбусів і вагонів метро

Зеленський вніс до Ради законопроекти щодо економічного паспорта українця

Зростання акцизу на алкоголь з 1 січня не призведе до його подорожчання на полицях магазинів – гендиректор Nemiroff

Мінськ заборонив увезення низки товарів із країн, які застосовують санкції до Білорусі - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА