19:56 19.10.2021

"Енергоатом" у рамках меморандуму з Westinghouse про будівництво енергоблоків підготував міжурядову угоду між Україною та США

2 хв читати
"Енергоатом" у рамках меморандуму з Westinghouse про будівництво енергоблоків підготував міжурядову угоду між Україною та США

НАЕК "Енергоатом" підготувала та направила на погодження до центральних органів влади міжурядову угоду між Україною та США про будівництво енергоблоків за технологією американської компанії Westinghouse, повідомив глава компанії Петро Котін.

"Ми вже підготували міжурядову угоду, в ній ідеться про надання гарантій від українського уряду, про домовленості саме щодо типу реактора АР1000, про фінансування сторонами, про підтримку уряду США в цих процесах", - сказав Котін, відповідаючи на запитання журналістів під час відвідування Запорізької АЕС з нагоди 25-річчя "Енергоатома".

Він зазначив, що угода після підписання буде фактично дорожньою картою на продовження підписаного у вересні меморандуму з Westinghouse, згідно з якою сторони рухатимуться вперед. При цьому він зазначив, що обсяг фінансування в проекті угоди не називається.

"Щоб розпочати безпосередньо будівництво енергоблоків, а не підготовку такого будівництва, нам потрібен, зокрема, закон, погодження країн-сусідів. Це великий шлях", - пояснив Котін, зазначивши, що будівництво обладнання після його замовлення може тривати близько 2,5 року.

"На цей період ми хотіли б мати міжурядову угоду, що закріплює всі досягнення, які ми маємо на сьогодні, щоб рухатися в напрямі будівництва цієї технології", - сказав голова "Енергоатома".

Він також наголосив, що вже зараз із Westinghouse узгоджується розділова відомість між сторонами щодо обладнання.

"Треба сказати, Westinghouse дуже серйозно до цього (до реалізації проекту - ЕР) ставиться", - зазначив голова "Енергоатома".

Щодо фінансування проекту, за словами Котіна, згідно зі стандартними умовами U. S. Eximbank, участь якого передбачається в проекті, він фінансує 85% послуг американського постачальника, ще 15% - сторона, якій відбувається поставка.

Водночас він припустив, що обсяг фінансування з боку американського банку може бути збільшений.

"Щодо нашої частки, то вони також можуть фінансувати її 40% або навіть 50%. Про це можемо зараз говорити", - сказав голова НАЕК.

Як повідомлялося, в рамках вересневого візиту президента України до США НАЕК "Енергоатом" і американська Westinghouse Electric підписали меморандум про будівництво загалом п'яти енергоблоків АЕС в Україні. Вартість проекту становитиме близько $25 млрд. Документ передбачає участь Westinghouse у завершенні будівництва енергоблока ХАЕС-4 і ще чотирьох енергоблоків на інших станціях за технологією AP1000 від компанії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Проект держбюджету-2022 до другого читання передбачає збільшення фінансування Мінкультури майже на 4 млрд грн

Кабмін в оновленому проекті держбюджету-2022 збільшив бюджет дорожнього фонду на 4 млрд грн

Кабмін збільшив доходи держбюджету-2022 у законопроекті до другого читання на 55 млрд грн і видатки на 56 млрд грн

З 1 грудня підвищено пенсію за віком для тих, хто має повний стаж і для одержувачів мінімалки

Накопичення на економпаспорті дитини можуть становити до 9 тис. грн за рік – розрахунки агентства

Україна за підсумками-2021 уперше з 2013 р. знизить прямий держборг нижче 50% ВВП - Зеленський

Зеленський анонсує програму видачі споживчих кредитів усім чесним платникам податків-фізособам під 5%

Президент Зеленський внесе законопроект про економічний паспорт українця

Кабмін негайно скерує до Ради редакцію проекту держбюджету-2022 до другого читання

Україна почала головувати в EnergyCommunity

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА