12:24 20.10.2021

В Україні до 2030 р. може з'явитися малий модульний реактор - глава "Енергоатома"

1 хв читати
В Україні до 2030 р. може з'явитися малий модульний реактор - глава "Енергоатома"

В Україні до 2030 року може з'явитися малий модульний реактор (ММР), повідомив глава НАЕК "Енергоатом" Петро Котін під час Українського газового інвестиційного конгресу, що відбувається в Києві в середу.

Він нагадав, що "Енергоатом" має низку підписаних меморандумів із вивчення можливості будівництва ММР в Україні.

Як повідомлялося, підписаний у вересні 2021 року меморандум між "Енергоатомом" і NuScale Power передбачає, що американська компанія надаватиме підтримку українському оператору АЕС у питаннях експертизи технології ММР, зокрема в техніко-економічному обґрунтуванні запропонованих майданчиків для них, розробці термінів і проміжних результатів проектів, дослідженні витрат, технічному аналізі, ліцензуванні та дозвільній діяльності, а також в інженерних дослідженнях і проектуванні.

Крім того, ще у 2018 році "Енергоатом" підписав з американською Holtec International меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні в Україні малих модульних реакторів SMR-160.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА