07:50 21.10.2021

Україна може відмовитися від газового імпорту протягом 5 років - Вітренко

2 хв читати
Україна може відмовитися від газового імпорту протягом 5 років - Вітренко

Україна може повністю забезпечити себе газом і відмовитися від його імпорту протягом 5 років, заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Цієї мети ми можемо досягти протягом 5 років. Успіх залежатиме від трьох чинників. Перший із них - нарощування видобутку газу. Ми маємо потенціал і приклади, які надихають", - цитує прес-служба департаменту інтегрованих комунікацій НАК слова Вітренка.

Глава правління додав, що не менш важливим напрямом є збільшення виробництва Україною біогазу.

"Якщо поглянути на більш загальну картину, то для досягнення самодостатності, крім нарощування власного видобутку природного газу, повинні працювати також над збільшенням виробництва біогазу. Це постійне і безпечне для довкілля рішення. Є величезний потенціал для виробництва біогазу, Україна - найбільша за територією країна в Європі. Земля значно дешевша, ніж у Західній Європі, тому у нас є великі можливості для побудови сонячних, вітрових електростанцій і виробництва біомаси. У нас розвинутий сільськогосподарський сектор, що теж важливо для виробництва біогазу", - повідомив Вітренко.

Він також наголосив на важливості підвищення енергоефективності для досягнення Україною енергетичної незалежності.

"Україна вдвічі менше енергоефективна, ніж середньостатистична країна Східної Європи. Можна було б сказати, що це добре для газової галузі - українці споживають багато природного газу. Однак для досягнення енергетичної незалежності України повинна працювати над зменшенням неефективних витрат енергії. Найдешевша і надійна енергія - це та, яку ви не витратили даремно", - підсумував глава правління.

 

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА