Інтерфакс-Україна
11:58 21.10.2021

Оператор ГТСУ подав заявку на участь у сертифікації Nord Stream-2 AG

3 хв читати
Оператор ГТСУ подав заявку на участь у сертифікації Nord Stream-2 AG

ТОВ "Оператор ГТС України" подало заявку німецькому енергетичному регулятору Bundesnetzagentur (Федеральне мережеве агентство Німеччини, BNetzA) на участь у процесі сертифікації оператора "Північного потоку-2" Nord Stream-2 AG.

Згідно з повідомленням ОГТСУ на сайті, заявка подана в середу, 20 жовтня.

"Ми продовжуємо рішуче виступати проти цього геополітично небезпечного проекту, який загрожує національній безпеці України, що руйнує європейську енергетичну архітектуру та намагається обійти правила ЄС", - наведено у повідомленні слова генерального директора ОГТСУ Сергія Макогона.

Він зазначив, що підставою для подачі заявки є порушення прав і комерційних інтересів ОГТСУ в разі сертифікації Nord Stream-2 AG.

Макогон акцентував увагу, що дозвіл "Північному потоку-2" здійснювати транспортування газу під контролем "Газпрому" призведе до безповоротного зменшення та зміни конфігурації української газотранспортної системи, усуваючи її як транзитний маршрут Росія-Європа.

"У підсумку, "Північний потік-2" не диверсифікує транзитні маршрути, а навпаки витіснить українську ГТС як один із наявних маршрутів і зосередить основну частину транспортування газу з Росії до Європи у вузькому коридорі Балтійського моря, де ПП і ПП-2 функціонуватимуть паралельно", - зазначив голова ОГТСУ.

Він наголосив, що ОГТСУ вважає своїм обов'язком інформувати стратегічних партнерів України про загрози ПП-2 безпеці постачань газу до Європи.

За словами директора з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями ОГТСУ Ольги Бєлькової, запуск ПП-2 під контролем "Газпрому" також негативно вплине на здатність оператора використовувати і підтримувати функціонування української ГТС в її нинішній конфігурації, а також загрожуватиме доступу інших учасників ринку газу ЄС до українських сховищ, торгівлі газом між країнами-членами ЄС, а також перспективам транзиту водню до Європи.

"Nord Stream-2 AG може бути сертифікований лише за умови дотримання всіх зобов'язань, визначених європейським законодавством, а воно вимагає, щоб оператор ПП-2 був повністю відділений і незалежний від "Газпрому", а правила доступу третьої сторони, недискримінаційні, прозорі тарифи застосовувалися до всього трубопроводу від його кінцевої точки в Любміні, Німеччина, до вихідної точки в Усть-Лузі, Росія", - наполягає ОГТСУ.

Крім цього, українська ГТС має бути відкритою для використання третіми сторонами на російському кордоні, незалежно від того, ця сторона з Центральної Азії або є іншим російським виробником газу, що не належить "Газпрому", зазначається в повідомленні.

Як повідомлялося, німецький регулятор BNetzA, починаючи з 8 вересня, має чотири місяці для розгляду заявки Nord Stream-2 AG на сертифікацію компанії як незалежного оператора ПП2. Далі BNetzA передасть звіт Європейській комісії, яка має два місяці для власного висновку і ще додатково два місяці, якщо це знадобиться.

15 жовтня НАК "Нафтогаз України" подала заявку на участь у процесі сертифікації оператора "Північного потоку-2", до цього польська газова держкомпанія PGNiG домоглася включення в процедуру сертифікації BNetzA.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА