14:09 28.10.2021

Brexit позначиться на британській економіці негативніше за пандемію

2 хв читати
Brexit позначиться на британській економіці негативніше за пандемію

Вихід Великої Британії з ЄС у довгостроковій перспективі матиме негативніші наслідки для британської економіки, ніж пандемія коронавірусу COVID-19, передає "Бі-Бі-Сі" з посиланням на Управління з бюджетних питань.

"У довгостроковій перспективі вплив Brexit є більшим, ніж вплив пандемії", - заявив голова управління Річард Г'юс.

За його словами, згідно з прогнозами, вихід із ЄС на 4% скоротить потенційний ВВП у довгостроковому плані. При цьому пандемія, як передбачається, скоротить цей показник на 2%.

Коментарі Г'юса пролунали після того, як в Управлінні з бюджетних питань заявили, що витрати на проживання можуть стрімко зростати протягом 30 років. Там також висловили припущення, що інфляція може сягнути 5%.

Піддані Сполученого Королівства 23 червня 2016 року проголосували за вихід країни з ЄС. Велика Британія офіційно повідомила Європейській раді 29 березня 2017 року про намір залишити Євросоюз. Єврорада 17 жовтня 2019 року схвалила угоду про вихід Великої Британії, погоджену учасниками переговорів з обох сторін. Вона також схвалила політичну декларацію щодо майбутніх відносин між ЄС і Великою Британією.

Сполучене Королівство залишило Європейський Союз 31 січня 2020 року опівночі за центральноєвропейським часом. Угода про вихід набула чинності 1 лютого 2020 року. Переговори про майбутнє партнерство між ЄС та Великою Британією розпочалися 2 березня 2020 року. У червні 2020 року Велика Британія вирішила не вимагати продовження перехідного періоду. Отже, перехідний період Brexit сплив 31 грудня 2020 року. З 1 січня 2021 року Велика Британія завершила процес виходу із ЄС.

У квітні 2021 року Рада Європейського Союзу схвалила Угоду про торгівлю та співробітництво, яка встановлює правила майбутніх відносин між Брюсселем та Лондоном після Brexit, затверджену Європейським парламентом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА