Інтерфакс-Україна
16:29 29.10.2021

ОП може запропонувати поновити фінансову підтримку бізнесу, але її розмір буде нижчим за 8 тис. грн - радник президента

2 хв читати
ОП може запропонувати поновити фінансову підтримку бізнесу, але її розмір буде нижчим за 8 тис. грн - радник президента

Офіс президента (ОП) розглядає можливість поновити фінансову підтримку бізнесу під час жорсткого локдауну, проте сума її може бути нижчою за 8 тис. грн, які виплачували минулої весни, повідомив радник президента України Олег Устенко.

"Доходи держбюджету внаслідок локдауну можуть виявитися нижчими за очікувані", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Постраждає не лише дохідна частина, а й видаткова: доведеться витрачати додаткові кошти на підтримку бізнесу за аналогією з попередньою президентською ініціативою, згідно з якою підприємці в "червоних" зонах могли отримати по 8 тис. грн", - додав Устенко.

Водночас обсяги такої допомоги цього разу будуть меншими, оскільки бізнес зможе частково працювати, обслуговуючи вакцинованих громадян, наголосив радник президента.

На його думку, бізнес адаптувався до нових умов роботи, до того ж навіть у "червоних" зонах він не буде повністю закритий.

"Водночас локдаун стимулюватиме українців вакцинуватися, і ми бачимо, що це вже відбувається", - зазначив Олег Устенко.

"Локдаун не мине безслідно, але поточна ситуація відрізняється від попередніх локдаунів. По-перше, економіка вже адаптована до таких ситуацій, є досвід та розуміння, як треба рухатися в період жорстких обмежень. По-друге, сам бізнес зможе відносно нормально функціонувати – є певна кількість вакцинованих, є той самий досвід", - пояснив радник президента.

Він також зазначив, що жорсткі обмеження спричинять уповільнення темпів економічного зростання, проте значно меншою мірою, ніж раніше.

Як повідомлялося, НБУ оцінив потенційний вплив місяця жорстких обмежень на темпи зростання економіки у 0,3 п. п.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна відтермінує активний відбір газу з ПСГ ще на 7-10 днів завдяки відновленню імпорту з Польщі – ексміністерка енергетики

Запущено в роботу після ремонту останній 9-й енергоблок АЕС на контрольованій Україною території

Мінрозвитку розпочало розробку Концепції розвитку інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту

Працівники "Запоріжсталі" закликають не підвищувати тарифи на вонтажні перевезення, бо це вдарить по конкурентоспроможності

Київ спрямував 548 млн грн на безперебійне водопостачання й водовідведення до 2026 року

Аграрії зібрали 37,6 млн т зернових та 14,7 млн т олійних – на 16,7% та 21,2% менше, аніж на цю дату торік

Німеччина вносить EUR60 млн у Фонд підтримки енергетики України - Свириденко

Улютін виступає за запровадження добровільної накопичувальної пенсійної системи, а не обов'язкової

Закон про безпеку та інтероперабельність залізничного транспорту планується ухвалити у 2025 році

Уряд працює над відновленням Дорожнього фонду, але з включенням в нього залізниці та міського транспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА