12:41 30.10.2021

"Центренерго" закрило борги перед держшахтами за поставлене вугілля

2 хв читати
"Центренерго" закрило борги перед держшахтами за поставлене вугілля

ПАТ "Центренерго" повністю розрахувалося з постачальниками за укладеними прямими договорами за відвантажену вугільну продукцію.

"Рівень розрахунків "Центренерго" з державними вугледобувними підприємствами на сьогодні становить 100%. Заборгованість перед шахтарями за поставлене вугілля відсутня", - йдеться в повідомленні на сайті генкомпанії.

Водночас у "Центренерго" відзначили, що вона провела стовідсотковий розрахунок, незважаючи на те, що умовами договорів передбачається відстрочення оплати продукції протягом 30 календарних днів.

Такі дії в компанії пояснили розумінням "гострої необхідності нарощування видобутку вітчизняного вугілля для гарантування безпеки держави".

Зі свого боку, компанія очікує від держшахт виконання їх договірних зобов'язань із відвантаження палива без порушення термінів і задекларованих обсягів, наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, член дирекції "Центренерго" Володимир Галущак в коментарі Енергореформі 26 жовтня зауважив, що недопоставки з боку державних шахт становлять близько 240 тис.тонн.

Кількома днями раніше ПАТ "Центренерго" отримало від НЕК "Укренерго" 650 млн грн у ролі погашення боргу за роботу на балансуючому ринку (БР), що дало змогу поліпшити ліквідність компанії і виконувати зобов'язання з оплати вугілля.

"Отримані від "Укренерго" кошти компанія одразу направляє на закупівлю вугілля – оплату державним шахтам і за імпортними контрактами", – пояснив Галущак.

Водночас, за його словами, компанія законтрактувала близько 1,5 млн тонн імпортного вугілля, з яких за період жовтень 2021 – березень 2022 року планує отримати 1 - 1,1 млн тонн.

Водночас він звернув увагу, що "Центренерго" аналогічно з компанією ДТЕК стикається з проблемами закупівлі вугілля, враховуючи його дефіцит на світових ринках.

Член дирекції також зазначив, що "Центренерго", на відміну від інших виробників електроенергії в Україні, перебуває в списку санкцій Російської Федерації, що, за його словами, суттєво ускладнює логістику доставки вугілля з Казахстану.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Девелопери житла враховують нові вимоги до інклюзивності в майбутніх проєктах і адаптують уже збудовані об'єкти

"Укрнафта" підвищила дебіт родовища на 17% за рахунок застосування нової технології

Комісія Ради вважає економічно необґрунтованою спробу передати БЦ "Гулівер" в управління АРМА

Стефанчук поки що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації

Низка державних компаній хочуть стати корпораціями – Мінекономіки

Укрексімбанк здійснив зміни у правлінні

Зниження активності СЕС через щільну хмарність не дозволило зменшити час застосування обмежень е/е - "Укренерго"

ДП "Укрспирт" опинилося на межі банкрутства - Держаудитслужба

Потребу в додаткових військових витратах держбюджету-2024 оцінюють у $5 млрд - глава Мінфіну

Команда МВФ прибула в Україну напередодні початку 27 травня у Варшаві місії щодо 4-го перегляду програми EFF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА