Інтерфакс-Україна
13:32 01.11.2021

Тимошенко закликає переглянути бюджети на 2021 та 2022 роки з урахуванням погіршення епідситуації та зміни цін на енергоносії

2 хв читати
Тимошенко закликає переглянути бюджети на 2021 та 2022 роки з урахуванням погіршення епідситуації та зміни цін на енергоносії

Лідерка партії "Батьківщина", народний депутат Юлія Тимошенко закликає парламентарів переглянути бюджети на цей і наступний рік та внести до них зміни щодо збільшення фінансування медичної сфери, зокрема виплати 300% до окладу лікарям, які працюють із ковідними пацієнтами, а також зниження ПДВ на енергоносії у зв'язку із зміною їхніх цін на світовому ринку.

Як повідомляє прес-служба "Батьківщини", відповідну заяву Тимошенко зробила під час брифінгу за результатами погоджувальної ради депутатських фракцій та груп у понеділок.

"У нас немає коштів, щоб заплатити зарплату лікарям, нема за що закупити ключові противірусні препарати та забезпечити лікарні киснем й обладнанням, а в цей час влада перенаправляє 19 млрд грн з бюджету на інфраструктуру... Наша пропозиція – негайно переглянути зміни до бюджету на цей рік і наступний. Ми зареєструємо законопроект, щоб ці 19 мільярдів перенести для боротьби з COVID-19. А бюджет на наступний рік узагалі не враховує трагічної ситуації з епідемією та в енергетиці", - наголосила Тимошенко.

Вона зазначила, що медичний персонал та сімейні лікарі, які першими стикаються з ковідними хворими, досі не отримали 300% доплат до окладу. І, за її словами, уряд має якнайшвидше ухвалити рішення, щоб ці виплати зробити, адже "Україна стрімко втрачає медиків через низькі зарплати".

Крім того, нардеп наголосила, що енергетична криза вже позначається на роботі підприємств – вони припиняють працювати, бо не витримують ціни на газ й електроенергію.

"Енергетична криза в Україні - штучна, тому треба вже цього тижня створити ТСК і розібратися, хто винен у тому, що в наші газові сховища влітку не був закачаний газ, коли він коштував у шість разів дешевше, і хто не забезпечив наявність вугілля на складах, щоб нормально працювали наші ТЕЦ. Для цього вже зареєстровано постанову №6108, і ми вимагатимемо її ухвалення... Також ми вимагаємо негайно ухвалити наш законопроект №6217, який передбачає зниження ПДВ на енергоносії з 20 до 5%", - резюмувала Тимошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Економіка України продемонструвала значну стійкість, але з'явилися ознаки уповільнення - Пакет розширення

Вакантність столичної торгової нерухомості знизилась до 12,9%

"Інтерпайп" за 6 міс. знизив продаж залізничної продукції у Європі та України і наростив в інших країнах включно

НКРЕКП схвалила тариф "Укренерго" на передачу на 2026р. в 786,74 грн/МВт*год, для зеленої металургії – в 428,63 грн/МВт*год

Україна продовжує накопичувати запаси газу в ПСГ після початку активного опалювального сезону

Нова програма МВФ не залежатиме від надання репараційного кредиту - Свириденко

Аграрії отримали 245,9 млн грн страхових відшкодувань за програмою "МетеоЗахист 2025"

Питання платіжного балансу має розглядатися з базовим припущенням достатнього міжнародного фінансування – Пишний

Оцінки ділової активності бізнесу у жовтні трохи погіршилися, але залишилися в позитивній зоні – НБУ

Уряд розраховує на 10-14 млн користувачів "Зимової підтримки" взимку 2025-2026рр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА