Інтерфакс-Україна
14:21 01.11.2021

Для України найефективнішим наразі буде досягти економічної інтеграції в ринок ЄС - Кубілюс

3 хв читати
Для України найефективнішим наразі буде досягти економічної інтеграції в ринок ЄС - Кубілюс

 Україні наразі варто зосередити зусилля на економічній інтеграції з ЄС, що є частиною спроб досягти повноправного членства в організації, повідомив депутат Європейського парламенту, голова делегації Європарламенту в Парламентській асамблеї ЄВРОНЕСТ, член делегації Європарламенту у Комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна та колишній прем'єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс.

"Краще зосередити зусилля на економічній інтеграції, що є частиною спроб досягти повноправного членства, але раціональніше, ефективніше досягти наразі економічної інтеграції в єдиний ринок, у так звані чотири свободи... Це не відмова від повноцінного членства в ЄС. Наразі краще розглядати лише економічну інтеграцію, а не інтеграцію з інституціями", - сказав Кубілюс в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що проміжним статусом на шляху до ЄС для України буде інтеграція в єдиний ринок, яка принесе більшу частину реальних вигод від повноправного членства у ЄС.

За словами Кубілюса, за такого проміжного статусу інтеграції в єдиний ринок Україна може розраховувати на низку переваг. "Насамперед такий статус принесе всі економічні вигоди. Наприклад, для Литви інтеграція в єдиний ринок була дуже вигідною. Ще 1999 року наш рівень ВВП на душу населення за так званим паритетом купівельної спроможності сягав лише 36% від середнього показника в ЄС. На сьогодні він у нас на рівні приблизно 85%. Інтеграція в єдиний ринок справді забезпечує дуже постійне та дуже стабільне зростання вашої економіки", - наголосив він.

Кубілюс зазначив, що, по-друге, така інтеграція в єдиний ринок могла б стати набагато зрозумілішим та ефективнішим процесом переговорів із ЄС, встановлюючи певну чітку систему оцінки процесу в Україні.

"Це те, що ми вважаємо важливим кроком уперед. Тому що нас непокоїть те, що якщо все залишиться так, як зараз, коли Україна просить про членство, а ЄС каже: "Так, але спочатку проведіть реформи, а потім ми подивимося", нічого не просунеться вперед. Такий глухий кут стає справді небезпечним, тому що очевидно, що психологія людей скрізь дуже схожа: якщо у вас немає чіткої цілі, то ваша мотивація до реформ може дуже легко зникнути", - пояснив він.

Кубілюс вважає, що чітка перспектива членства в ЄС для України є дуже важливою, тому що саме вона підтримує мотивацію до реформ на високому рівні. "Україна - європейська країна, і я абсолютно впевнений, що колись Україна стане членом ЄС, але питання в тому, коли", - додав він.

Депутат Європарламенту також повідомив, що обговорює ці ідеї і в Брюсселі, і в Києві.

"Ми бачимо хороше розуміння того, що щось потрібно робити. Ми постійно шукаємо якісь ідеї, які дали б змогу інтеграції відбутися гладкіше. Однією з наших ідей ще з 2019 року було створення так званого Асоційованого тріо. Ми раді, що уряди трьох країн вирішили це зробити. Це один крок уперед у просуванні до амбітнішого порядку денного ЄС", - вважає він.

Кубілюс також зазначив, що хоче бачити у фінальній декларації саміту Східного партнерства більше геополітичних тез. "Скоро саміт Східного партнерства. Ми досі не знаємо, що буде в декларації. Ми бачимо з кадрових документів Комісії, що вони швидше технічного характеру, про інвестиції, про якусь фінансову підтримку інвестицій. Але ми наполягаємо на тому, щоб було набагато більше якоїсь геополітичної мови - як прискорити процес інтеграції, як зробити його більш досяжним", - пояснив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА