Інтерфакс-Україна
21:29 08.11.2021

Білорусь попередила українських контрагентів про неготовність постачати е/е у листопаді за рамковими контрактами

2 хв читати
Білорусь попередила українських контрагентів про неготовність постачати е/е у листопаді за рамковими контрактами

Державне виробниче об'єднання "Біленерго" надіслало на адресу низки українських контрагентів повідомлення про неготовність постачати електроенергію у листопаді на підставі раніше укладених рамкових контрактів.

Згідно з оприлюдненим у соцмережах листом "Біленерго" від 8 листопада, достовірність якого агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердили кілька учасників ринку, підприємство також не розглядає можливість укладання нових рамкових контрактів для постачання у листопаді.

Водночас співрозмовники агентства вважають, що трейдери, які мають комерційні контракти на постачання електроенергії з Білорусі, продовжать її імпорт до України у вівторок.

Рамковий контракт на поставку е/е з Білорусі, зокрема, має в своєму розпорядженні НАЕК "Енергоатом", який викупив 855 МВт перетину для імпорту з Білорусі на місячному аукціоні. Водночас, за даними агентства, Мінськ не підтверджує "Енергоатому" фізичні обсяги імпорту "через політику".

Імпорт електроенергії до України з Білорусі відновився 6 листопада. За словами голови енергокомітету Верховної Ради Андрія Геруса, імпорт у суботу здійснювався трейдером "ТЕТ груп", який на цей день викупив 5 МВт міждержавного перетину в добовому аукціоні.

За результатами добового аукціону на 8 листопада, "ЕРУ Трейдинг" викупило 475 МВт перетину, "ТЕТ груп" - 400 МВт, "Овіс Трейд" - 10 МВт, на 9 листопада - "ЕРУ Трейдинг" (485 МВт), "ТЕТ груп" (400 МВт), на 10 листопада – "ТЕТ груп" (400 МВт), "Захід Енерго Збут" (200 МВт), "Овіс Трейд" (20 МВт).

За даними на сайті ENTSO-E, на 6 листопада було заброньовано 5 МВт перетину Білорусь-Україна, 7 листопада – 15 МВт (16:00-20:00), 8 листопада – 400 МВт, 9 листопада – 415 МВт.

Згідно з прес-релізом НЕК "Укренерго", імпорт електроенергії Україною 1-7 листопада становив 2,7 млн кВт-год, зокрема 0,2 млн кВт-год – з Білорусі. Водночас уже 8 листопада обсяг імпорту з Білорусі до ОЕС України становитиме близько 9,2 млн кВт-год.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ощадбанк у III кв.-2025 збільшив чистий прибуток на 38,6%

Ріст молочних ферм в Україні і збільшення квот на поставки молокопродукції в ЄС дають підстави для оптимізму - СМПУ

Торговельний баланс кондитерської галузі України позитивний, торговельна угода з ЄС є шансом вижити для кондитерів - "Укркондпром"

Україна отримала $177 млн від Світового банку на підтримку охорони здоров’я та фіскального управління

Внесок "ДТЕК Київські електромережі" в підтримку мереж столиці до кінця року перевищить 1 млрд грн – СЕО

ДТЕК Київські електромережі підготував 81 ремонтну бригаду для проходження ОЗП 2025/2026 в столиці – СЕО

В Україні у 2025 р. запрацювало 10 нових зернопереробних підприємств

Осіння посівна не вирішила проблему жита, Україні в сезоні-2025/26 доведеться збільшити його імпорт у 5 разів - Рибчинський

Уряд спрямував Мінрозвитку кошти гранту в сумі 440 млн грн для "відновлюваної енергетики"

Dragon Capital погіршив прогноз зростання ВВП у 2025р до 1,7% і у 2026р до 1% та покращив оцінку курсу гривні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА