13:08 19.11.2021

Ухвалення ВР трьох секторальних фінансових законів дасть змогу збудувати в Україні потужний конкурентний фінансовий сектор - Рожкова

2 хв читати
Ухвалення ВР трьох секторальних фінансових законів дасть змогу збудувати в Україні потужний конкурентний фінансовий сектор - Рожкова

Ухвалення Верховною Радою України 18 листопада закону України "Про страхування", а також запланованих для розгляду у другому читанні законопроектів "Про кредитні спілки" та "Про фінансові компанії та фінансові послуги" дасть змогу побудувати в Україні потужний конкурентний фінансовий сектор, який підтримуватиме економіку держави.

"Саме над досягненням цієї цілі регулятор та учасники ринку мають спільно працювати у найближчі роки. І у 2025 році, сподіваюся, ми побачимо вже абсолютно інший фінансовий сектор - стійкий та надійний, який не лише розвивається сам, а й забезпечує фінансову інклюзію та підтримує економіку", - написала перший заступник голови правління Нацбанку Катерина Рожкова у Facebook.

За її словами, ще у 2015 році, у розпал реформи банківського сектору, багато хто говорив, що і небанківському фінсектору потрібні зміни. Тоді ще й сам "спліт", розподіл функцій між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), були лише ідеєю, мрією. Але всі ж розуміли, що страховикам, кредитним спілкам, фінансовим компаніям життєво необхідні ґрунтовні глибокі зміни в регулюванні та нагляді. Сьогодні, через шість років, перший закон ухвалено, зазначила вона.

Серед його ключових норм: нові вимоги для входу страховиків на ринок; прозора структура власності, бездоганна ділова репутація власників та керівників, задовільний фінансовий стан, дотримання законодавства, зокрема у сфері фінансового моніторингу. Пропорційні вимоги та нагляд - якщо установа є невеликою, менш ризиковою, то увага регулятора до неї буде меншою.

Змінюються вимоги до системи корпоративного управління, запроваджуються простіші правила ліцензування. Кожна установа отримуватиме лише по одній ліцензії. Не 5, 10 або навіть 20-30, як сьогодні. А лише одну. При цьому обсяг ліцензій можна змінювати.

Впроваджуються нові вимоги до платоспроможності страховиків. Solvency I та Solvency II.

"Але прошу компанії не лякатися. Впроваджуватимуться вони поступово. Не сьогодні, і не завтра, а через достатній час", - заспокоїла Рожкова.

Крім того, страховики зможуть передавати низку функцій на аутсорсинг. Наприклад, актуарну функцію. Крім того, з'являться правила роботи страхових посередників.

Вона висловила подяку великій команді Національного банку, учасників ринку, народних депутатів, міжнародних партнерів, які пропрацювали ці ґрунтовні закони до останньої коми і зробили зміни можливими. А також народним депутатам, які підтримали ці важливі зміни, закріплені в законі "Про страхування", і висловила сподівання, що і два законопроекти, які вчора не було ухвалено через форс-мажор у Верховній Раді, будуть проголосовані парламентом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Франція, можливо, зареєструвала найвище економічне зростання за пів століття - ЗМІ

"Автострада" встановила на Черкащині перше в Україні "зелене" інформтабло для водіїв

"Нафтогаз" надасть німецькому регулятору аргументи щодо необхідності відповідності європейським правилам "Північного потоку-2" повністю

ДІАМ видала дозвіл на реконструкцію будівлі Печерського торговельного центру зі збільшенням висоти до 18 поверхів

Раді не вистачило голосів для звільнення Сенниченка з посади голови ФДМ, у трьох нардепів не спрацювали кнопки, оголошено перерву

Енергоблок №4 Запорізької АЕС продовжує набір потужності, працюють 14 енергоблоків "Енергоатому" із 15

Запаси вугілля на ГК ТЕС у вівторок під час роботи АЕС 12 блоками знизилися на 26 тис. тонн

Україна планує співпрацювати з французькою EDF під час будівництва нових блоків АЕС

Україна має намір сформувати пакет фінансової допомоги у $3-5 млрд - заступник голови ОП Шурма

ЄС хоче надати Україні перший транш макрофінансової допомоги якнайшвидше - комісар Варгеї

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА