Інтерфакс-Україна
13:19 22.11.2021

Госпсуд Києва дозволив українській "дочці" Сбербанку відстрочити перейменування до серпня 2022 року

3 хв читати
Госпсуд Києва дозволив українській "дочці" Сбербанку відстрочити перейменування до серпня 2022 року

Господарський суд Києва частково задовольнив клопотання української "дочки" Сбербанку Росії на своє рішення від 18 квітня 2017 року у справі №910/570/16 і дозволив відстрочити перейменування банку до 11 серпня 2022 року.

Як зазначено в рішенні суду, про яке повідомив ресурс finbalance.com.ua, відповідач (банк) має вжити низки заходів щодо інформування клієнтів, контрагентів, партнерів про зміну найменування банку в цілому за всіма напрямами діяльності, виготовити та замінити інформаційні табло, рекламну продукцію, внести зміни до укладених договорів, інтернет-ресурсів та сервісів, що використовуються в роботі банку, вилучити та обміняти платіжні інструменти та документи, які мають клієнти, тощо.

Суд також узяв до відома, що станом на 1 серпня 2021 року у банку на території України функціонувало 89 відділень, 67 банкоматів, 3941 POS-терміналів, клієнтами були понад 317 тис. фізосіб і майже 35 тис. юросіб, також емітовано понад 179 тис. платіжних карток, які є у власників.

Надання відстрочки сприятиме належному виконанню заявником своїх зобов'язань, можливості запланувати та здійснити відповідні заходи, а отже, належним чином виконати рішення суду по суті, зазначено в документі.

Як повідомлялося, Сбербанк Росії постановив змінити назву дочірнього АТ "Сбербанк" (Київ) на АТ "МР Банк" (АТ "Міжнародний резервний банк"), про що свідчить рішення Сбербанку Росії від 27 вересня, оприлюднене на його сайті. Згідно з ним, акціонер також уповноважив правління банку самостійно приймати рішення щодо порядку та умов використання нових знаків для товарів і послуг (ТМ).

Раніше з посиланням на матеріали Українського патентного відомства повідомлялося, що Сбербанк ще у 2018-2019 роках подав до Укрпатенту заявки на реєстрацію назв "Міжнародний резервний банк" (МРБ) українською, російською та англійською мовами, а також пов'язані з цим торговельні знаки.

Верховний Суд України у серпні 2021 року підтримав позицію державного Ощадбанку (Київ) та заборонив українській "дочці" найбільшого російського банку використовувати торговельну марку "Сбербанк" в Україні.

На початку листопада цього року голова правління Сбербанку Росії Герман Греф заявив, що банк шукає варіант продажу української "дочки". У середині вересня Греф повідомив, що Сбербанк розглядає різні варіанти розвитку подій щодо українського дочірнього банку, не виключає ухвалення рішення стосовно нього до початку 2022 року.

Сбербанк Росії у третьому кварталі 2021 року класифікував активи дочірнього банку в Україні як заблоковані через законодавчі обмеження, які не дають змоги повноцінно розпоряджатися ними. У результаті материнський банк створив резерви під ці активи на 33,3 млрд рублів.

Сбербанк (раніше – дочірній банк Сбербанку Росії, раніше – банк "НРБ") засновано 2001 року. Його єдиним власником є Сбербанк Росії.

За даними НБУ, станом на 1 вересня 2021 року Сбербанк за розміром загальних активів посідав 10-те місце (61,88 млрд грн) серед 72 банків, що діяли в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА