17:28 22.11.2021

Тимошенко озвучила план невідкладних дій щодо порятунку енергетики

2 хв читати
Тимошенко озвучила план невідкладних дій щодо порятунку енергетики

В енергетичній сфері України склалася надзвичайна ситуація, оскільки дефіцит вугілля становить щонайменше 2,5 мільйона тонн, дефіцит газу – не менше ніж 2 мільярди кубів, а на складах залишилося лише 350 тисяч тонн вугілля, чого вистачить тільки до третьої декади грудня, вважає народний депутат, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Як повідомляє прес-служба "Батьківщини" у понеділок, відповідну заяву нардеп зробила під час робочого візиту на ТЕЦ №5, під час якого вона розповіла, що спільно з експертами команда "Батьківщини" розробила план дій, щоб запобігти енергетичній кризі, який закладений в основу відповідного проекту постанови Верховної Ради, яку вже внесено на розгляд парламенту.

"Перше, що треба робити – це вводити енергетичний надзвичайний стан, як передбачено законом про ринок газу. Це допоможе створити баланси, розрахувати, що і як потрібно робити зі споживанням і поповненням енергетичних ресурсів. А по-друге, негайно створити спеціальну урядову комісію, яка складатиметься з екс-міністрів енергетики, екс-керівників різних напрямів енергетичної галузі. Ця фахова команда має бути поряд з урядом, навіть не обіймаючи ніяких посад. Адже ті виклики, які постали перед Україною, свідчать, що уряду не вистачає професіоналів", – наголосила Тимошенко.

На її переконання, нині, "коли енергетична галузь перебуває у відчутній кризі, потрібно терміново врятувати та зберегти енергосистему".

"Третє, на чому ми наполягаємо – треба внести всі необхідні зміни до бюджету, проінвентаризувати гроші, які є на рахунку "Нафтогазу", та викупити 3 мільярди кубів газу, які перебувають у газових сховищах і належать приватним власникам, за договірною ціною. Це може покрити одну частину дефіциту. Також ми радимо негайно закупляти вугілля там, де тільки можна. Безумовно, крім тих територій, де ми політично не можемо його купувати", – наголосила нардеп.

За її словами, у цій ситуації також необхідно налагодити співпрацю з місцевими громадами та спільно протистояти можливим викликам.

"Ми рекомендуємо всім громадам, де є генеруючі компанії, які їм належать, завантажити резервні потужності резервним паливом. Це ще один елемент, який допоможе пом’якшити удар. Крім того, місцеві органи влади мусять зараз вирахувати критичні точки, такі як опорні лікарні, особливо по лікуванню ковіду, інші важливі об’єкти, і подумати про локальні системи кризового забезпечення електроенергією, ставити дизель-генератори тощо", – зазначила голова "Батьківщини".

Вона додала, що для "всебічного наведення ладу в енергетиці необхідно прибрати корупційного посередника НАК "Нафтогаз" і змінити політику управління країною".

"Якщо нам вдасться змінити стратегію, якою нас сьогодні ведуть, і людей, які цю стратегію здійснюють, то Україна ніколи не матиме жодних криз і житиме спокійно й абсолютно успішно", – резюмувала Тимошенко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА