19:03 22.11.2021

Правління НБУ погодило програму реструктуризації Укрексімбанку

2 хв читати
Правління НБУ погодило програму реструктуризації Укрексімбанку

Правління Національного банку України (НБУ) погодило програму реструктуризації державного Укрексімбанку (Київ) за результатами оцінки його стійкості на початок 2021 року, повідомила прес-служба банку у понеділок.

Згідно з повідомленням, програму складено відповідно до вимог Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України, затвердженого постановою правління НБУ від 22 грудня 2017 року №141 з урахуванням запланованих заходів та фактичних подій, що відбулися у діяльності банку після цієї дати.

За результатами стрес-тестування за несприятливим макроекономічним сценарієм на початок нинішнього року необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) Укрексімбанку становив 39,1%, необхідний рівень нормативу достатності основного капіталу (Н3) - 37,6%, що потребувало складання Програми капіталізації/реструктуризації. Водночас заплановані заходи з покращення фінансового стану, неврахування ризику інвестування в державні цінні папери поліпшують значення розрахункових необхідних значень нормативів капіталу та зменшують їх до нормативного рівня. Зокрема, Н2 зменшився до 10%, Н3 - до 7%, зазначається в релізі.

Під час розгляду програми було враховано, що протягом 2021 року Укрексімбанк значно покращив операційну ефективність, знизив вартість фондування, збільшив чисту процентну маржу та оптимізував структуру балансу, що збільшило фінрезультат.

"Ми очікуємо, що амбіційні показники, закладені в Стратегію діяльності Укрексімбанку на 2021-2024 роки, у першому звітному році після її ухвалення будуть перевершені. За результатами виконання планів та з урахуванням ризиків змін зовнішнього середовища банк здійснюватиме необхідні корегування для подальшого забезпечення фінансової стійкості", - наголосив в. о. голови правління Укрексімбанку Сергій Єрмаков.

Укрексімбанк створено у 1992 році, єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 вересня 2021 року за розміром загальних активів Укрексімбанк посідав 3-тє місце (241,973 млрд грн) серед 72 банків, що діяли в країні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Запаси вугілля на ГК ТЕС у вівторок під час роботи АЕС 12 блоками знизилися на 26 тис. тонн

Україна планує співпрацювати з французькою EDF під час будівництва нових блоків АЕС

Україна має намір сформувати пакет фінансової допомоги у $3-5 млрд - заступник голови ОП Шурма

ЄС хоче надати Україні перший транш макрофінансової допомоги якнайшвидше - комісар Варгеї

Українській економіці потрібно допомогти пройти через важкі часи - помічниця держсекретаря США

Шмигаль розраховує на укладення Угоди про "промисловий безвіз" з ЄС у 2022 році

Українська делегація на чолі з міністром економіки обговорить у Парижі економічну співпрацю з Францією

Шуляк про обов'язкове використання касових апаратів ФОП: Бізнес виходить із тіні

Можливі санкції щодо РФ не мають стосуватися "Північного потоку 2" - глава МЗС Австрії

Вплив фінансово-промислових груп та корупція стали основними причинами кризового стану "Укрзалізниці" - ТСК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА