19:07 22.11.2021

"Газпром" повідомив Кишиневу, що через відсутність платежу за газ через дві доби постачання газу зупиниться

1 хв читати
"Газпром" повідомив Кишиневу, що через відсутність платежу за газ через дві доби постачання газу зупиниться

Молдовська сторона вчасно (у понеділок, 22 листопада) не здійснила чергового платежу за постачання, у зв'язку з чим надходження російського газу до республіки може зупинитися вже за дві доби, заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Черговий термін поточних платежів - сьогодні, 22 листопада ц. р. У зв'язку з цим сьогодні "Газпром" відповідно до контракту повідомив молдавській стороні, що через 48 годин постачання газу до Молдови буде зупинено. "Газпром" вкрай розчарований невиконанням Молдовою своїх контрактних зобов'язань", - заявив Купріянов.

Офіційний представник російської компанії нагадав: "Як відомо, "Газпром" протягом тривалого часу проводив переговори з Молдовою з питань постачання газу, укладання на цю тему відповідного контракту. Пропозиції "Газпрому" за контрактом за ціною на газ були абсолютно ринковими і формувалися на базі біржових торгів газу. Молдовська сторона наполягала більш пільговому для себе ціноутворенні".

"Маючи на увазі складну, дуже складну ситуацію в економічному та фінансовому становищі Молдови, керуючись прагненням зберегти для Молдови можливості виплати її боргових зобов'язань щодо "Газпрому", а також позицію президента Росії, до якого молдовська сторона неодноразово зверталася за сприянням, "Газпромом" прийняв рішення підписати контракт практично на умовах молдавської сторони, але з суттєвим та важливим пунктом: Молдова вчасно здійснює сто відсотків поточних платежів за газ", - наголосив Купріянов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА