Інтерфакс-Україна
11:38 23.11.2021

Приватизація 30 об'єктів спиртової галузі вже принесла держбюджету 1,05 млрд грн – ФДМ

2 хв читати
Приватизація 30 об'єктів спиртової галузі вже принесла держбюджету 1,05 млрд грн – ФДМ

На онлайн-аукціонах із жовтня 2020 року приватизовано 30 спиртових підприємств на суму понад 1,7 млрд грн, із них 1,05 млрд грн уже сплачено інвесторами до державного бюджету України, повідомив Фонд держмайна (ФДМ) у Facebook у понеділок увечері.

"Сьогодні з впевненістю можемо сказати, що демонополізація спиртової галузі в Україні відбулася! На прозорих аукціонах приватизовано 30 спиртових підприємств на суму понад 1,7 млрд грн, 1,05 млрд грн з яких вже сплачено інвесторами до державного бюджету, ще 37 млн – надійшли в якості пені і гарантійних внесків за відмову від результатів аукціону", - наведено у повідомленні слова заступника голови відомства Тараса Єлейка.

За даними ФДМ, іще рік тому Україна разом із Білоруссю були єдиними країнами у світі з державними монополіями на виробництво спирту, проте реформа в галузі, що стартувала 1 липня 2020 року, дала потужний стимул для її розвитку.

Фонд нагадав, що до кінця цього року мають відбутися три аукціони з приватизації спиртових активів – Вузлівського (с. Вузлове та Радехів Львівської обл.), Тростянецького (смт Тростянець та с. Северинівка Вінницької обл.) та Уладівського заводів (с. Уладівка Вінницької обл.).

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 11 грудня 2019 року підписав закон про скасування з 1 липня 2020 року державної монополії на виробництво спирту, ухвалений Верховною Радою 3 грудня 2019 року.

Керівник ДП "Укрспирт" Сергій Блискун у серпні 2021 року заявив, що інвестори вже перерахували кошти за приватизацію 18 об'єктів держпідприємства "Укрспирт", 15 із них уже підписали акти приймання-передання майна, в управлінні ДП залишаються 12 об'єктів.

За даними голови ФДМ Дмитра Сенниченка, загалом від приватизації спиртових заводів ДП "Укрспирт" та концерну "Укрспирт" очікується залучити майже 2 млрд грн, одночасно у 2020 році сума продажу активів на 20 аукціонах становила 1,26 млрд грн.

Держбюджет на 2021 рік передбачає надходження 12 млрд грн доходів від приватизації, з них 9 млрд грн – завдяки продажу великих об'єктів.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА