Інтерфакс-Україна
12:54 23.11.2021

Меморандум із МВФ передбачає призначення голови САП до грудня та заходи щодо підтримки населення в період підвищення світових цін на газ

2 хв читати
Меморандум із МВФ передбачає призначення голови САП до грудня та заходи щодо підтримки населення в період підвищення світових цін на газ

Одним із структурних маяків меморандуму України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) є завершення до кінця листопада 2021 року процесу відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та забезпечення її автономії, сказав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Більше того, меморандум містить намір "продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми". Маються на увазі субсидії. Не те що підвищення тарифів немає, навпаки - є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення світових цін на газ", - зазначив депутат.

Як зазначив Гетманцев, меморандум також передбачає ухвалення "ресурсного" законопроекту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.

За його словами, меморандум із Фондом містить норму про "покращення адміністрування податків" та мінімізацію можливостей для зловживань, зокрема покращення адміністрування акцизів та ПДФО з продажу об'єктів нерухомості.

"Україна, згідно з меморандумом, має намір "закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів", - зазначив голова парламентського комітету.

"Меморандум передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП (держбюджет на 2021 рік передбачає дефіцит у 5,5% - ІФ), проте це вже закладено у проект бюджету на 2022 рік. Крім того, Україна висловила намір" у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ впровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики", - сказав парламентар.

Крім цього, документ передбачає ухвалення законопроекту №5600, щоб забезпечити додаткові фіскальні можливості для збільшення пріоритетних видатків на 2022 рік.

Меморандум також передбачає продовження впровадження пенсійної реформи.

Крім того, Україна зобов'язується оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця цього року.

Серед намірів України - запуск Бюро економічної безпеки та ліквідація до кінця грудня цього року Державної фіскальної служби.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

Ціни на свинину та борщовий набір у квітні істотно виросли, подешевшали яйця та зелень

Швейцарія профінансує EUR6,4 млн внесок України за підписку на додаткові акції ЄБРР

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА