12:54 23.11.2021

Меморандум із МВФ передбачає призначення голови САП до грудня та заходи щодо підтримки населення в період підвищення світових цін на газ

2 хв читати
Меморандум із МВФ передбачає призначення голови САП до грудня та заходи щодо підтримки населення в період підвищення світових цін на газ

Одним із структурних маяків меморандуму України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) є завершення до кінця листопада 2021 року процесу відбору та призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та забезпечення її автономії, сказав голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Більше того, меморандум містить намір "продовжити захищати вразливі верстви населення через достатні асигнування на соціальні програми". Маються на увазі субсидії. Не те що підвищення тарифів немає, навпаки - є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення світових цін на газ", - зазначив депутат.

Як зазначив Гетманцев, меморандум також передбачає ухвалення "ресурсного" законопроекту №5600, покращення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати.

За його словами, меморандум із Фондом містить норму про "покращення адміністрування податків" та мінімізацію можливостей для зловживань, зокрема покращення адміністрування акцизів та ПДФО з продажу об'єктів нерухомості.

"Україна, згідно з меморандумом, має намір "закрити податкові лазівки, пов'язані з операціями з нерухомістю, та покращити оцінку бази оподаткування для податку на прибуток підприємств та рентних платежів", - зазначив голова парламентського комітету.

"Меморандум передбачає намір України знизити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП (держбюджет на 2021 рік передбачає дефіцит у 5,5% - ІФ), проте це вже закладено у проект бюджету на 2022 рік. Крім того, Україна висловила намір" у відповідь на нещодавнє підвищення цін на газ впровадити прозорі заходи захисту незахищених верств населення, зміцнення фінансового стану підприємств теплової комунальної енергетики", - сказав парламентар.

Крім цього, документ передбачає ухвалення законопроекту №5600, щоб забезпечити додаткові фіскальні можливості для збільшення пріоритетних видатків на 2022 рік.

Меморандум також передбачає продовження впровадження пенсійної реформи.

Крім того, Україна зобов'язується оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця цього року.

Серед намірів України - запуск Бюро економічної безпеки та ліквідація до кінця грудня цього року Державної фіскальної служби.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА