Інтерфакс-Україна
19:55 24.11.2021

Україна може заборонити компаніям екс-власників збанкрутілих банків участь у держзакупівлях

2 хв читати
Україна може заборонити компаніям екс-власників збанкрутілих банків участь у держзакупівлях

Україна має намір заборонити екс-власникам збанкрутілих банків брати участь у державних закупівлях і приватизації доти, доки вони не вживуть заходів для погашення своїх боргів перед Фондом гарантування вкладів фізосіб, йдеться в оприлюдненому в середу меморандумі України з МВФ.

"Ми визначимо конкретні заходи, які можна вжити для припинення ведення бізнесу між державою і колишніми власниками збанкрутілих банків, поки останні не зроблять кроки з погашення своїх боргів перед ФГВФО, наприклад, заборонивши колишнім власникам збанкрутілих банків, пов'язаним з ними особам і суб'єктам господарювання, які вони контролюють, у разі наявності юридично підтверджених боргів перед ФГВФО, брати участь у процесах державних закупівель і приватизації", – наголошується в документі.

Згідно з ним, Україна бере зобов'язання посилити роботу з повернення активів колишніми власниками і пов'язаними сторонами збанкрутілих банків, що знизить вартість їх банкрутства для українських платників податків.

"Ми визнаємо необхідність застосування більш комплексного підходу для відкриття всіх комерційних і юридичних можливостей для повернення активів збанкрутілих банків, а також для залучення колишніх власників і керівників цих банків до відповідальності за завдання збитків. Такий комплексний підхід продемонструє рішучу політичну налаштованість, а також сформує єдине бачення української стратегії повернення активів і політичних заходів, які усунуть інституційні, правові та координаційні прогалини, що перешкоджають такому поверненню, з належною увагою", – йдеться в меморандумі.

Крім того в ньому береться зобов'язання "піклуватися" над неможливістю втручання в роботу з повернення активів ПриватБанку.

Новим структурним маяком визначена підготовка комплексної стратегії повернення активів і плану заходів, які повинні бути ухвалені і оприлюднені Кабміном до кінця лютого 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

Покупці житла преміум-класу віддають перевагу унікальним концепціям у поєднанні з автономністю та безпекою – девелопери

Україна шукає нові можливості для використання відходів від видобувної промисловості радянських часів– заступник міністра захисту довкілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА