20:53 26.11.2021

S&P підвищило рейтинг ЧБТР до "А"

2 хв читати
S&P підвищило рейтинг ЧБТР до "А"

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підвищило довгострокові та короткострокові кредитні рейтинги емітента Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) з "A-/A-2" до "A/A-1" зі стабільним прогнозом, йдеться в повідомленні агентства.

S&P відзначило стійкий та дуже сильний профіль фінансових ризиків ЧБТР, а також той факт, що фінансові наслідки пандемії мають лише незначний вплив на якість активів.

"Це перше оновлення на повний щабель, отримане ЧБТР майже за десятиліття, і зважаючи на те, що воно сталося в поточний період безпрецедентних глобальних соціальних та економічних потрясінь, дуже позитивно позначається на банку і закладає міцну основу для його майбутнього зростання", - прокоментував президент банку Дмитро Панкін підвищення рейтингу в прес-релізі ЧБТР.

За його словами, цьому сприяло нещодавнє рішення акціонерів щодо вливання нового капіталу.

Панкін додав, що про правильність політики фінустанови свідчить також значне зростання кредитного портфеля за останні три роки.

ЧБТР - міжнародна організація, що об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва. Частки Туреччини, РФ і Греції в капіталі становлять по 16,5%, Румунії - 14%, України та Болгарії - по 13,5%, Азербайджану - 5%, Албанії - 2%, Вірменії - 1%, Грузії і Молдови - по 0,5%. Банк покликаний сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

Рада керуючих банку 1 жовтня ухвалила рішення про збільшення підписного (subscribed) капіталу банку з EUR2,29 млрд до EUR3,10 млрд.

Панкін наприкінці серпня зазначав, що без цього збільшення портфель проектів ЧБТР у EUR2,3 млрд близький до межі, яка становить приблизно EUR2,6 млрд. За його словами, докапіталізація також збільшує шанси на підвищення рейтингу ЧБТР, який досить довгий час перебуває на рівні "A-" (від агентства S&P) із позитивним прогнозом. "Така докапіталізація покаже рейтинговим агентствам, що країни-члени готові допомогти та підтримати банк", - пояснював президент.

ЧБТР має також довгостроковий рейтинг "А2" від агентства Moody's.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА