Інтерфакс-Україна
17:06 29.11.2021

Ціни на газ в Україні минулого тижня досягали нових рекордів слідом за європейськими хабами

2 хв читати

Ціни на газ в Україні в період із 22 до 26 листопада досягали нових рекордних значень, слідом за тенденціями європейських хабів.

Така інформація міститься у газовому огляді Української енергетичної біржі за минулий тиждень.

"Штучні обмеження на газових ринках негативно позначалися на ціновій ситуації минулого тижня. Європейські компанії в умовах рекордних цін не збільшують імпорту, а використовують пальне, куплене за нижчою ціною раніше, і сподіваються, що у другій половині опалювального сезону котирування газу знизяться і, можливо, запустять "Північний потік - 2", - пояснюється у біржовому огляді.

Як повідомлялося з посиланням на дані асоціації Gas Infrastructure Europe, відбір газу з підземних сховищ у Європі в листопаді 2021 року досягне максимального рівня за період спостережень асоціації, починаючи з 2011 року.

Відбір у листопаді 2021 року може становити майже 12 млрд куб. м, що на 35,5% більше, ніж за аналогічний період 2020 року – 8,85 млрд куб. м газу.

Водночас поточний рівень запасів газу в ПСГ Європи станом на 27 листопада становив 69,94%, що на 16 процентних пунктів нижче за середній рівень за останні п'ять років.

Однією з причин зростання ціни на газ у листопаді є відносно холодна погода. У листопаді 2021 року в Європі приблизно на 2 градуси за Цельсієм нижче, ніж роком раніше.

Ще одна причина – зниження рівня виробництва електроенергії вітряними електростанціями.

За даними асоціації WindEurope, частка ВДЕ у загальній структурі вироблення електроенергії в Європі у листопаді 2021 року становитиме орієнтовно 13,8%, що на 3,2 процентних пункти менше, ніж у жовтні 2021 року (17%) та листопаді 2020 року (15,4%).

"Стартові ціни на ресурси зростали протягом тижня. У результаті, станом на п'ятницю, середня стартова ціна ресурсу листопада була вищою за показник понеділка на 2,59%", - зазначено в огляді УЕБ за результатами торгів минулого тижня на біржі.

Водночас, як зазначили в УЕБ, стартові ціни ресурсу грудня мали тенденцію до зниження наприкінці тижня через формування окремих низьких значень у позиціях купівлі.

Минулого тижня на біржі тривала торгівля ресурсом листопада-2021, грудня-2021 та січня-2022 року. Загалом позиції на купівлю та продаж природного газу формували десять компаній: "Нафтогаз Трейдинг", "Укрспирт", "Укравтогаз", ЦГК, "Крафт Енерджи", "Рожнятівнафта", "Укренергоекспорт", АГТ, "Укрпостач Енерго", "Променерго Дніпро".

Загалом було продано 22,950 млн куб. м природного газу. Реалізовано позиції за ресурсом листопада та грудня за післяплатами. Так, остання котирувальна ціна ресурсу листопада у ГТС України за післяплатами становила 32 935,43 грн/тис. куб. м, грудня – 34104 грн/тис. куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА