Інтерфакс-Україна
13:33 02.12.2021

Холодна погода в Європі у січні може погіршити газову кризу – голова Snam

2 хв читати
Холодна погода в Європі у січні може погіршити газову кризу – голова Snam

Масштаб енергетичної кризи в Європі залежатиме від того, наскільки низькими будуть температури повітря в регіоні в січні 2022 року, вважає головний виконавчий директор італійської компанії Snam SpA (у минулому дочірня компанія концерну Eni) Марко Альвера.

"Якщо зима буде холодною, нас очікують справді серйозні проблеми", - заявив він в інтерв'ю агентству Bloomberg.

Холодна погода на початку року зумовлює збільшення споживання газу, що спустошить сховища і може підвести до "небезпечного" моменту, коли тиск у сховищах буде недостатнім для подальшого відбору газу, зазначив він. У цей момент ціни різко підскочать нагору.

Резерви газу в Європі нині є аномально низькими для цієї пори року. Ціни на цей енергоресурс у регіоні почали бити рекорди задовго до початку зими, у зв'язку з чим газосховища не були поповнені таким самим обсягом, як і в попередні роки, а витрата прискорилася. Наразі європейські сховища заповнені лише на 68% порівняно із 77% місяцем раніше.

Середній рівень заповнення газосховищ у цей час за останні десять років становив 85%, свідчать дані Gas Infrastructure Europe.

Міністр економічного розвитку Італії Джанкарло Джорджетті раніше цього тижня попередив про ризик блекаутів у Європі у разі нестачі газу для генерації електроенергії.

На думку Альвери, тривалих блекаутів у регіоні не буде, проте уряди можуть вимагати від промислових підприємств скоротити споживання.

Голова Snam вважає, що Європі слід створити стратегічні резерви газу на кшталт стратегічних нафтових резервів (SPR) у США. Ці запаси могли б бути використані у разі зростання цін на газ до дуже високих рівнів.

Це питання обговорюватимуть у четвер міністри енергетики європейських країн, які збираються у Брюсселі для обговорення заходів стримування зростання цін на газ.

"Створення резервів має стати питанням національної безпеки, - вважає Альвера. - Резерви газу є стратегічно набагато важливішими, ніж резерви нафти".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА