16:54 06.12.2021

Зеленський вніс до Ради законопроекти щодо економічного паспорта українця

3 хв читати
Зеленський вніс до Ради законопроекти щодо економічного паспорта українця

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради пакет законопроектів про економічний паспорт.

Як повідомляє прес-служба глави держави у понеділок, документи, серед іншого, передбачають створення в Україні Фонду майбутніх поколінь, який буде націлений на накопичення державних внесків на користь його учасників із подальшим інвестуванням активів та здійснення виплат його учасникам.

"Активи учасників фонду формуватимуться з внесків з бюджетних коштів, які надійшли від сплати ренти за користування надрами для видобування корисних копалин, та інвестиційного доходу від розміщення та інвестування коштів учасників фонду. Державні внески здійснюватимуться щороку на кожного учасника фонду до досягнення ним 18 років", - ідеться у повідомленні.

У ньому наголошується, що після досягнення громадянином України повноліття ці виплати можна використати на навчання у навчальних закладах України, купівлю власного житла на території України, переказ коштів на свій рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення, лікування (за досягнення 18-річного віку).

Зазначений пакет законопроектів також пропонує врегулювати питання здійснення державних внесків до системи економічного паспорта, звільнення від оподаткування коштів, залучених на користь учасників фонду, та доходу, отриманого платником податків із фонду, а також питання, пов'язані з порушенням інтересів учасників фонду.

В Офісі президента наголошують, що ухвалення та реалізація цих законів дасть змогу "інвестувати в українську молодь і створить умови для розвитку економіки та освіти в Україні".

"Кошти, які зможуть отримати молоді люди для оплати свого навчання, дадуть їм більше гнучкості у виборі освітньої траєкторії. Освітні можливості та перспективи молодих людей на ринку праці менше залежатимуть від матеріального забезпечення їхніх батьків", – зазначив президент.

Уточнюється, що з початком здійснення фондом першої виплати збільшиться попит на нерухомість, а також інвестування в пенсійні фонди, що стане потужним поштовхом для розвитку ринку нерухомості та накопичувальної пенсійної системи.

"Можливість використовувати кошти на лікування допоможе дітям з тяжкими хворобами покрити – хоча б частково – необхідні витрати. При цьому батьки зможуть самостійно обрати заклад, де можна отримати таку допомогу. Це сприятиме розвитку відповідних медичних послуг", – додав Зеленський.

Загалом президент зареєстрував чотири законопроекти: №6394 "Про економічний паспорт", №6395 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних внесків до системи економічного паспорта", №6396 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування коштів Фонду майбутніх поколінь" та №6397 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення інтересів учасників Фонду майбутніх поколінь".

Як повідомлялося, раніше Зеленський анонсував запровадження "економічного паспорта українця" - рахунків для дітей, на яких накопичуватимуться кошти від сплати за використання надр та які можна буде використати на освіту чи житло після досягнення повноліття. За словами радника президента Олега Устенка, його отримають діти, народжені з 2019 року.

В оновленому законопроекті про держбюджет на 2022 рік очікується, що надходження від рентної плати становитимуть понад 71 млрд грн.

За даними Держстату, з початку 2019 року до жовтня 2021 року в Україні народилося 707,66 тис. осіб.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА