Інтерфакс-Україна
13:29 10.12.2021

Апетит до купівлі бізнесу в Україні знизився за останній рік - дослідження

2 хв читати
Апетит до купівлі бізнесу в Україні знизився за останній рік - дослідження

Частка українських компаній, які планують у найближчі 6-12 місяців купити бізнес, знизилася за рік із 50% до 37%, такими є результати дослідження ринку M&A в Україні юридичної фірми Avellum, яка опитала понад 90 власників, топ-менеджерів та керівників юрвідділів вітчизняних та міжнародних компаній.

Відповідно до матеріалів, переданих агентству "Інтерфакс-Україна", одночасно частка компаній, які не планують збільшуватися, зросла з 26% до 44%, а частка тих, хто не визначився, скоротилася з 24% до 19%.

Автори дослідження зазначили, що 50% опитаних компаній у 2021 році не планували і не планують продавати свій бізнес, рік тому таких було більше - 55%, а різниця пов'язана зі зростанням із 16% до 20% тих, хто не визначився із планами щодо продажу активів. Частка компаній, які планують продавати бізнес протягом найближчих 6-12 місяців, залишається стабільною - приблизно 30%.

"Незважаючи на епідемію СOVID-19, ми бачимо, що масового розпродажу бізнесу не спостерігається. Крім того, п'ята частина ринку досі не визначилася, чи варто продавати активи, незважаючи на те, що пандемія триває вже майже два роки", - наведено у релізі слова керуючого партнера Avellum Миколи Стеценка.

Значно менше покупців - 56% порівняно з 94% роком раніше - розраховують на знижку у зв'язку з кризою, тоді як частка продавців, готових надати знижку, знизилася не так значно - з 64% до 60%.

Згідно з дослідженням, коронакриза за минулий рік втратила першість серед причин продажу, скоротивши свою частку з 38% до 18%. Більш важливими факторами розлучитися з бізнесом респонденти назвали зміну стратегічних планів головного офісу (41%) та складнощі бізнес-середовища (21%).

Загалом, зазначається у результатах, 70% опитаних компаній вважають нинішню ситуацію з M&A в Україні цілком прийнятною, з них 32% - дуже хорошою.

Зазначається, що зросла кількість покупців, які планують due diligence, - з 74% у 2020-му до 86% цього року, а 14% зробили б точкову перевірку.

"Очевидно, що покупці не хочуть ризикувати в період нестабільності, купуючи неперевірений об'єкт. Їхні вимоги до об'єкта угоди стають все суворішими. На наш погляд, це свідчить про тенденцію до поступового формування ринку покупця", - зазначив Стеценко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА