Інтерфакс-Україна
19:45 16.12.2021

Законопроект про держрегулювання цін на газ депутата від "Слуги народу" зареєстровано у Раді

3 хв читати
Законопроект про держрегулювання цін на газ депутата від "Слуги народу" зареєстровано у Раді

Законопроект про встановлення держрегулювання цін на газ зареєструвала у Верховній Раді народний депутат від партії "Слуга народу" Любов Шпак.

За інформацією на сайті Ради, законопроект про внесення змін до закону про ринок природного газу щодо участі держави в регулюванні цього ринку зареєстровано за №6426.

"Законопроект пропонує повернутися до моделі державного регулювання цін на газ, видобутий в Україні, та змінити принципи функціонування внутрішнього ринку природного газу, встановивши його основним пріоритетом громадські інтереси та забезпечення побутових споживачів та підприємств, які забезпечують населення теплом і газом, за доступними та стабільними цінами", - йдеться в пояснювальній записці до нього.

Законопроектом, зокрема, пропонується шляхом внесення змін до ст.4 закону про ринок природного газу включити до повноважень Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановлення граничної ціни, за якою здійснюється постачання природного газу споживачам на внутрішньому ринку, а також граничний рівень торговельної надбавки та рівень рентабельності під час постачання природного газу таким споживачам.

У пояснювальній записці зазначається, що, перш за все, це стосується побутових споживачів, підприємств, що забезпечують газом і теплом населення, а також інших суб'єктів внутрішнього ринку.

Проект визначає складові ціни на природний газ і передбачає встановлення граничних цін на всіх етапах циркуляції вітчизняного газу: від видобутку до підключення до мереж та реалізації кінцевих споживачів, уточнюється у документі.

Крім того, пропонується закріпити положення щодо спрямування видобутого в Україні газу на потреби внутрішнього ринку.

Водночас, за умови його надлишків, газ може бути експортований за ринковими цінами, передбаченими відповідними міжнародними угодами (договорами), пояснюють автори законопроекту.

При цьому вони визнають, що для імплементації зазначених змін проект передбачає подальшу відмову України від частини взятих на себе міжнародних зобов'язань щодо загального ринку газу – у контексті встановлення внутрішніх цін.

Доцільність прийняття такого законопроекту пояснюється необхідністю захисту населення "від несправедливих та не відповідальних його доходів тарифам на газ і тепло", в умовах прогнозованого зростання цін на газ та його дефіциту для України.

Як повідомлялося, група народних депутатів запропонувала повернути скасоване у 2017 році державне регулювання цін на продукти харчування, які мають суттєву соціальну значимість, та встановити граничну націнку на них у межах 5-15% від відпускної ціни виробника.

Відповідна ініціатива міститься у законопроекті №6374 про внесення змін до закону "Про ціни та ціноутворення" щодо відновлення державного регулювання цін на "соціальні" продукти харчування, який був зареєстрований у Верховній Раді 2 грудня.

Ініціаторами документа виступили, зокрема, нардепи Олександр Гайду, Дмитро Соломчук, Микола Задорожній, Валерій Зуб і Володимир Крейденко (усі – "Слуга народу"), Геннадій Вацак (депутатська група "Довіра") і Сергій Мінько ("За майбутнє").

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Автомагістраль-Південь" починає реалізацію інфраструктурного проєкту в Румунії з бюджетом EUR460 млн

АМКУ дозволив "Кернелу" придбати акції агрохолдингу "ІМК" упродовж року

Київрада пропонує законодавчо унормувати площу землі для передачі у власність без конкурсу

ЄБРР покриє ризики ПроКредит Банку за новими енергокредитами на EUR60 млн

Діючий тариф на е/е для населення забезпечує "Енергоатому" 49 млрд грн на рік додаткових залишків прибутку й амортизації

Опонент Полтавського ГЗК у спорі у ВС на 4,7 млрд грн подав заявку на банкрутство підприємства – Ferrexpo

"Інтерпайп" призначив новим гендиректором ексголову представництва Tenaris в США

Перемовини про придбання "Кернелом" агрохолдингу ІМК призупинено

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – Chief Investment Officer компанії umgi

Швейцарія профінансує EUR6,4 млн внесок України за підписку на додаткові акції ЄБРР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА