11:43 20.12.2021

Функції ФДМ слід розділити на агентство з управління активами держвласності та агентство з їх продажу - Арахамія

2 хв читати
Функції ФДМ слід розділити на агентство з управління активами держвласності та агентство з їх продажу - Арахамія

Функції Фонду держмайна (ФДМ) України слід розділити, зокрема, на агентство з управління активами держвласності та агентство з їх продажу, вважає голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"У Фонді держмайна від початку закладений конфлікт інтересів: його керівник здійснює дві функції – управління активами (здавання в оренду) та їх продаж. З одного боку, він має продавати все, що можна продати, і якнайшвидше. А це означає, продавати дешевше. А з іншого боку, є активи, які приносять добрий прибуток від здавання в оренду. І якщо правильно працювати з орендарями, можна суттєво підвищити ці доходи", – пояснив Арахамія в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Для уникнення і потрібно розділити ці дві функції: створити агентство з управління активами, завдання якого - зібрати максимальну суму від оренди, та агентство з продажу", - додав він.

Арахамія уточнив, що це (агентства – ІФ) будуть "великі державні ріелтори, які за допомогою інвестбанкірів готуватимуть об'єкти для продажу".

"У цьому разі кожне з агентств матиме абсолютно чіткий показник ефективності. Якщо я керую активами, значить, показники моєї роботи - кошти від здавання в оренду, капіталізація активів, а якщо я продаю, то про мою ефективність свідчать ціна продажу, його швидкість, кількість проданих об'єктів", – сказав голова фракції.

За нинішньої структури ФДМ домогтися оптимальної його роботи складно, хоч би хто його очолив, додав Арахамія.

За його словами, наразі фракція шукає нового кандидата на посаду голови ФДМ на заміну Дмитру Сенниченку.

"Підшукуємо кандидата. Відхід голови ФДМ Дмитра Сенниченка був передбачуваний з однієї причини: план приватизації та факт приватизації, як то кажуть, - дві великі різниці", - прокоментував Арахамія.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА