18:31 21.12.2021

АМКУ оштрафував пов'язану з "Рошен" групу компаній на 283 млн грн

3 хв читати
АМКУ оштрафував пов'язану з "Рошен" групу компаній на 283 млн грн

Антимонопольний комітет України (АМКУ) у вівторок оштрафував на загальну суму 283,62 млн грн пов'язану з кондитерською корпорацією "Рошен" групу компаній ТОВ "Інтерстарч Україна", ПрАТ "Дніпровський КПК", ПрАТ "Інтеркорн" бенефіціарного власника Олексія Порошенка (син п'ятого президента України Петра Порошенка).

"Штраф винесено за два порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів", – йдеться в прес-релізі відомства.

АМКУ стверджує, що зазначена група необґрунтовано підвищувала ціни на патоку та сиропи у квітні-червні 2018-го, лютому-березні 2019-го та жовтні 2020 року, а також встановлювала протягом 2018-2020 років різні умови до рівнозначних угод з покупцями.

У повідомленні зазначено, що за час розслідування, яке тривало півтора року, комітет встановив, що у 2018-2020 роках група була єдиним виробником патоки на території України і найбільшим та найпотужнішим учасником ринку з частками 65,49% (у 2018 році), 93,86% (у 2019 році) та 79,75% (у 2020 році), а єдиними конкурентами були імпортери.

Також було встановлено, що група є єдиним виробником крохмалю кукурудзяного на території України з частками 74,26% (у 2018 році) та 96,79% (у 2019 році).

"Шляхом аналізу цінової поведінки групи встановлено, що протягом 2018-2020 років ціна на патоку та сиропи підвищувалася та знижувалася групою безсистемно. (…) Група здійснювала цінові виключення для окремих суб'єктів господарювання (кондитерських фабрик)", – зазначив АМКУ.

Зокрема, за даними комітету, одному з покупців патоки було запропоновано низькі ціни у спробі завадити перейти до конкурента (імпортера) – ТОВ "Амілко" (Ростовська обл. РФ), а також не допустити переходу до нього інших покупців патоки, чиї потужності розташовані у східній частині України.

"При цьому комітет установив, що у цей час від асоціації "Укркондпром" почали надходити ініціативи щодо введення заборони на ввезення патоки з РФ. І 8 січня 2019 року постановою Кабміну №1154 таку заборону було введено", – додало відомство.

Крім того, комітет виявив застосування групою різних умов у договорах постачання патоки з покупцями без об'єктивно виправданих причин: порядок замовлення та погодження поставок товару, умови оплати товару, санкцій тощо.

На думку АМКУ, участь групи у вертикальній інтеграції – від вирощування кукурудзи до виробництва кондитерських виробів – могла дати "Рошену" суттєві конкурентні переваги за рахунок купівлі патоки за цінами меншими, ніж іншими кондитерами.

У результаті АМКУ оштрафував ТОВ "Інтерстарч Україна" на 210,19 млн грн, ПрАТ "Дніпровський КПК" – на 47,46 млн грн та ПрАТ "Інтеркорн" – на 25,98 млн грн, а також зобов'язав у двомісячний термін із дати отримання рішення припинити порушення.

Виручка "Інтерстарч Україна" у 2020 році становила 4 млрд 203,7 млн грн за чистих збитків 338,02 млн грн, "Дніпровського КПК" - відповідно 949,17 млн грн та 3,99 млн грн, "Інтеркорна" - 519,62 млн грн та 14,59 млн грн, хоча 2019 рік усі компанії завершили з чистим прибутком.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рішення про підвищення тарифів на е/е для населення буде ухвалено протягом тижня - міністр

"Укренерго" в четвер залучало аварійну допомогу 15 годин поспіль

Dragon Capital заявляє про необґрунтований тиск БЕБ на бізнес ТЦ Victoria Gardens

Акціонери Ferrexpo на річних зборах відхилили низку пропозицій ради, а незалежні акціонери знову не схвалили переобрання Лісовенка директором

EVA планує відкриття салонів краси на базі магазинів нового формату EVA BEAUTY

Графіки погодинних відключень е/е через дощі застосовуватимуться в п'ятницю цілодобово - "Укренерго"

Девелопери житла враховують нові вимоги до інклюзивності в майбутніх проєктах і адаптують уже збудовані об'єкти

"Укрнафта" підвищила дебіт родовища на 17% за рахунок застосування нової технології

Комісія Ради вважає економічно необґрунтованою спробу передати БЦ "Гулівер" в управління АРМА

Стефанчук поки що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА