11:30 28.12.2021

Виробники молока просять президента України зафіксувати тариф на газ у розмірі 32 тис. грн/1 тис. куб. м

2 хв читати
Виробники молока просять президента України зафіксувати тариф на газ у розмірі 32 тис. грн/1 тис. куб. м

Ключові українські виробники молока звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням встановити тариф на природний газ у розмірі 32 тис. грн за 1 тис. куб. м, оскільки його подорожчання за 2021 рік із 4,9 тис. грн/1 тис. куб. м до 59-62 тис. грн/1 тис. куб. м зробило виробництво молока збитковим та загрожує зупиненням підприємств галузі.

Відповідний відкритий лист до президента оприлюднено на сайті об'єднання "Спілка молочних підприємств України" (СМПУ) у вівторок.

За даними організації, у січні 2021 року ціна за 1 тис. куб. м природного газу становила 4,9 тис. грн, тоді як на січень 2022 року постачальники енергоресурсів пропонують його підприємствам за 59-62 тис. грн. Таке подорожчання більш ніж удесятеро енергоносія, що становить близько 25% у собівартості виробництва молока, призведе до глибокої кризи у молочній галузі та неможливості молокозаводів продовжувати роботу.

"Молокопереробні підприємства не в змозі перекрити "космічні" тарифи на газ підвищенням відпускних цін на власну продукцію, адже купівельна спроможність населення є на низькому рівні. Крім того, торговельні мережі відмовляються перепідписувати нові договори, в яких передбачене значне зростання цін на молокопродукти", - наголошується у зверненні СМПУ.

За даними організації, енергетична криза призведе до скорочення виробництва продукції, водночас низка молокозаводів уже скоротила закупівлю сировини в агрофірм.

"Запобігти такій загрозі може дієве втручання держави, зокрема встановлення пільгового тарифу в розмірі 32 тис. грн за 1 тис. куб. м. Зазначений тариф дасть змогу молокопереробним підприємствам продовжити виробництво молочної продукції та уникнути продовольчої кризи", - йдеться у зверненні СМПУ до президента.

Організація також зазначила, що з 2013 року молочна галузь перебуває в кризовій ситуації через девальвацію гривні у 3,5 раза, зниження мит на імпорт готової молочної продукції з ЄС, ліквідацію спецрежиму ПДВ для виробників молока та подорожчання складових кормів для корів.

СМПУ об’єднує молокопереробні підприємства України, сукупна частина яких на ринку молокопродуктів перевищує 75%.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль минулого тижня заявив, що уряд за дорученням президента розробляє механізми підтримки українських хлібопекарів та інших виробників соціальних продуктів у зв'язку з аномальною ціною природного газу.

Також розглядається можливість запровадження відповідних націнок на соціальні продукти харчування, зокрема соціальний хліб.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба повідомив про два альтернативні наземні маршрути для доставки продовольчого експорту

ДТЕК фіксує поліпшення рівня розрахунків за спожиту електроенергію

В Україні спостерігається ажіотажне зростання цін на поросят через підвищення попиту та здешевлення кормів

Міжбанківська конкуренція сповільнить зростання курсу валюти після скасування Нацбанком обмеження курсу продажу

"Чистий" продаж валюти Нацбанком цього тижня виріс до $650,4 млн

Nord Pool з неділі припинить торгівлю електроенергією з Интер РАО - Міненерго Литви

На 2% "спрощенку" перейшли 215 тис. підприємців і підприємств

Україна розпочинає переговори з ЄС щодо лібералізації вантажних автоперевезень

Шмигаль звернувся до Святого Престолу із закликом допомогти в організації безпечних коридорів для експорту українського зерна

НБУ вдвічі знизив ліміт на зняття готівкової валюти за кордоном – до 50 тис. грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА