Інтерфакс-Україна
20:49 31.12.2021

НБУ підніме ваги ризику споживчих кредитів до 150% з 1 січня 2022 року

2 хв читати
НБУ підніме ваги ризику споживчих кредитів до 150% з 1 січня 2022 року

Національний банк України (НБУ) підніме ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів із 125% до 150% з 1 січня 2022 року, повідомила прес-служба центробанку в п'ятницю.

Наголошується, що такі зміни сприятимуть створенню банками належного запасу капіталу для покриття несподіваних втрат від погіршення якості портфеля споживчих незабезпечених кредитів.

Крім цього, постанова покликана збільшити стійкість кредиторів до потенційних кризових явищ, зокрема стимулювати належний облік і переваг, і ризиків роботи в цьому сегменті.

Прес-служба зазначила, що тепер на кожні 10 грн кредиту банк має тримати 1,5 грн регулятивного капіталу.

Крім того, НБУ від початку року запровадить мінімальні вимоги щодо покриття капіталом операційного ризику в розмірі 50% розрахункового розміру зі збільшенням його до 100% з 1 січня 2023 року.

НБУ також підвищив ваги ризику за ОВДП в іноземній валюті до 50% із подальшим зростанням до 100% з 1 липня 2022 року. Для поступового приведення вітчизняних вимог у відповідність до міжнародних стандартів ваги ризику підвищуються поетапно та лише для тих цінних паперів, які банки купують з 1 квітня 2021 року.

Також регулятор підвищить із поточних 25% до 50% частки вартості непрофільних активів, що вираховуються з основного капіталу.

Зазначена вимога про відрахування вартості непрофільних активів з основного капіталу банків покликана спонукати банки активніше звільняти баланси від неліквідних активів, які здебільшого не приносять доходів, але часто відображаються за завищеною вартістю. Загальний вплив запланованих змін на достатність основного капіталу банків становитиме 2,5 в. п., йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії на прифронтових територіях зможуть отримати компенсацію до 4,7 тис. грн за гектар пошкоджених посівів - Свириденко

Свириденко: Підприємці зможуть отримати гранти на будівництво овочесховищ і фруктосховищ

Потреба в імпорті Україною 4 млрд куб. м природного газу стосується всієї зими, загроз імпорту немає – Мінекономіки

Україна потребує імпорту 4 млрд куб. м газу для проходження зими, дефіцит фінансування близько $100 млн

Amber Dragon Ukraine Infrastructure Fund I оголосив про 1-ше закриття на EUR200 млн

Ощадбанк і GROSSDORF кредитуватимуть закупівлю аграріями добрив під весняну посівну кампанію-2026

Україна у 2025 р. збільшила імпорт електрогенераторів у 2,3 раза, акумуляторів – на 55%

Кабмін розподілив 2,56 млрд грн на закупівлю обладнання мобільної розподіленої генерації - Свириденко

ОККО за 2025 рік встановила ще 10 модулів для заправки LPG і зробила його доступним на 90% своїх АЗК

Світові ціни на вершкове масло завдають збитків українським виробникам - аналітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА