13:54 28.01.2022

"Енергоатом" і EDF планують підписати договір про співпрацю в галузі розвитку атомної енергетики

2 хв читати
"Енергоатом" і EDF планують підписати договір про співпрацю в галузі розвитку атомної енергетики

НАЕК "Енергоатом" планує підписати договір із французьким оператором атомних станцій Electricite de France SA (EDF) про співпрацю у сфері розвитку атомної енергетики, повідомив глава компанії Петро Котін.

"У нас на сьогодні готується меморандум з EDF про співпрацю в питаннях розвитку атомної енергетики в Україні та світі. Там дуже багато питань відпрацьовується, що стосуються поточної експлуатації блоків, модернізації обладнання, тренінгу персоналу, а також розвитку на перспективу атомних потужностей. Зараз ми свою версію меморандуму їм надали, вони розглядають", - сказав Котін у коментарі "Енергореформі" під час відвідування Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Він зазначив, що зустрічався з главою EDF Жаном-Бернаром Леві на ядерній виставці в Парижі (листопад-грудень 2021 року – ЕР), де й було домовлено про необхідність налагодити співпрацю.

За словами Котіна, для обох компаній вона може стати плідною та вигідною.

"EDF є найбільшим у світі оператором атомних станцій. Якщо ми минулого року виробили 86 млрд кВт-год, це максимальний результат за останні шість років, то вони - 360 млрд кВт-год. Але ми другі за виробництвом е/е у Європі, якщо не враховувати РФ", – зазначив глава "Енергоатома".

При цьому він допустив, що співпраця з EDF згодом може поширитися і на розвиток в Україні малих модульних реакторів.

"Наразі цим питанням займається дуже багато компаній, усі великі організації, які мають експертизу в цьому напрямі. В когось концептуальні рішення на стадії узгодження з регулювальними органами, в багатьох іще на стадії концепції", – пояснив Котін, додавши, що "горизонт використання малих модульних реакторів становить іще 6-8 років".

Як повідомлялося з посиланням на заступника глави Офісу президента Ростислава Шурму, Україна планує співпрацювати з французькою EDF, зокрема, під час будівництва в країні нових блоків атомних електростанцій (АЕС).

EDF управляє понад 70 ядерними реакторами, зокрема 58 у Франції, і належить до найбільших у світі операторів АЕС. Крім того, EDF належать пакети акцій генерувальних компаній у багатьох країнах Європи, в США, Бразилії, Чилі, Мексиці, Китаї, Індії, Марокко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА