10:40 21.03.2022

Україна може щомісяця експортувати до 600 тис. тонн сільгосппродукції альтернативними шляхами - УКАБ

2 хв читати
Україна може щомісяця експортувати до 600 тис. тонн сільгосппродукції альтернативними шляхами - УКАБ

Україна здатна експортувати до 600 тис. тонн сільгосппродукції на місяць через залізничні та автомобільні шляхи через блокування її морських портів військами країни-агресора РФ, альтернативними логістичними шляхами вже відправлено декілька тисяч тонн кукурудзи.

Про перше постачання перших партій кормової кукурудзи через західний кордон України компаніями-членами аграрної асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) повідомляється на фейсбук-сторінці організації.

"Надлишки кукурудзи величезні. Експорт через порти заблокований. Налагодження сухопутних шляхів експорту через західні кордони України може забезпечувати потік до 600 тис. тонн на місяць. Звісно, це лише 10-15% спроможності, яка в нас була через морські порти, але все-таки це також суттєво поліпшує спроможність проведення посівної", - наводить УКАБ слова свого гендиректора Романа Сластьона.

За його даними, навіть часткове відновлення сільгоспекспорту є вкрай важливим, оскільки забезпечує українським аграріям надходження необхідних коштів на проведення посівної - закупівлю дизпалива, насіння, добрив, засобів захисту рослин та виплату заробітної плати працівникам.

УКАБ нагадав, що минулого року Україна зібрала рекордні 42 млн тонн кукурудзи, з яких експортували до початку війни лише 18 млн тонн. З урахуванням її річної внутрішньої потреби в кукурудзі в 7 млн тонн країна ще може поставити на зовнішні ринки 17 млн тонн без загрози для своєї продовольчої безпеки.

Асоціація нагадала, що за оцінками Мінсільгоспу США (USDA), Україна у 2021/2022 маркетинговому році (МР, липень-червень) стала четвертим найбільшим експортером кукурудзи з часткою у 16% усієї міжнародної торгівлі цим товаром. У цьому показнику країна поступається лише США, Бразилії та Аргентині.

Як повідомлялося, Україна з початку 2021/2022 МР і станом на 21 лютого експортувала 42,54 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 37,3% вище за показники на аналогічну дату попереднього МР. Зокрема, експортовано 17,85 млн тонн пшениці (на 34,0% більше порівняно з аналогічною датою 2020/2021 МР), 5,57 млн тонн ячменю (+40,8%), 18,68 млн тонн кукурудзи (+41,9%) та 66,3 тис. тонн борошна (-27,2%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА