Інтерфакс-Україна
12:52 21.03.2022

Дефіцит продовольства загрожує не так Україні, як споживачам її сільгосппродукції - УКАБ

2 хв читати
Дефіцит продовольства загрожує не так Україні, як споживачам її сільгосппродукції - УКАБ

Україна має запаси основних сільгоспкультур на декілька років, тому блокування українських морпортів військами країни-агресора РФ загрожує насамперед не її продовольчій безпеці, а безпеці країн-імпортерів української агропродукції.

"Те, що у нас заблоковані наші порти в Чорному морі повністю перекриває легкі постачання на світові ринки. І, власне, проблема із продовольством наразі більша в тих країнах, куди ми постачали, ніж в Україні", - йдеться в повідомленні на сайті асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" у понеділок.

Організація нагадала, що Україна - один із найбільших агровиробників та експортерів на світовому ринку. Так, країна є п'ятим за розміром світовим експортером пшениці, четвертим - кукурудзи, третім - ячменю та першим соняшникової олії. Крім того, Україна займає значну частку на світовому ринку волоських горіхів, меду та іншої аграрної продукції.

Завдяки цьому країна має значні запаси пшениці, дворічні запаси кукурудзи, і п'ятирічні - соняшникової олії. За даними УКАБ, цього сезону озимі культури перебувають у досить хорошому стані.

"З цукром теж все абсолютно в порядку, сільгоспвиробники скоро розпочнуть сівбу цукрових буряків. Минулого року у нас був непоганий урожай і наші цукровари, незважаючи на проблеми дорожнечі природного газу, забезпечили країну достатнім річним обсягом", - наводить УКАБ слова свого гендиректора Романа Сластьона.

"В Україні проблем із продовольством не буде. Наразі є прогнози деяких експертів, що під сумнівом перебуває посівна кампанія приблизно на 30% територій, де збиралися сіяти. На решті територій все триває за планом сільгоспвиробників", - додав він у повідомленні асоціації.

Як повідомлялося, аналогічну думку висловив минулого тижня міністр агрополітики Роман Лещенко. За його даними, Україна забезпечує продовольством понад 400 млн осіб без урахування свого населення, і через блокаду її морського експорту військами країни-агресора особливо постраждають країни Африки, Близького Сходу та Південно-Західної Азії.

"Такі країни як Ліван, Лівія, Ємен, Єгипет, Сирія та десятки інших мають бюджет на продовольство та його запаси на 3-6 місяців, у деяких запаси на місяць. Хвиля продовольчої кризи призведе до нестабільності у багатьох регіонах світу, зростання нестабільності, голоду, зміни політичних режимів, хвиль міграції, які впливатимуть на весь світ", - заявив міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ ухвалив нормативну базу, необхідну для розширення лінку з CBL

Свириденко: Наш уряд бере курс на самодостатність - військову, економічну та соціальну

НБУ разом з МВС та Нацполіцією готують механізми протидії наданню фінансових послуг без ліцензії

Виробничі площі під цукровим буряком у сезоні-2025 зменшилися на 15% через запроваджені ЄС квоти

Процедура по БЕБ була виконана відповідно до законів і нормативних актів - Свириденко

Врожай зернових та олійних в сезоні-2025 буде на 5% меншим, ніж торік

НКРЕКП з 31 серпня запустить систему моніторингу приєднань до мереж

Новий бюджет ЄС на 2028-34 рр. передбачає 100 млрд євро для України

Дефіцит зовнішньої торгівлі України товарами в січні-травні 2025 р. зріс на 49% - Держстат

Рада підтримала проєкт закону про збільшення видатків для сектору оборони в держбюджеті-2025 - Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА