Інтерфакс-Україна
16:01 08.04.2022

Інфляція в Україні у березні зросла до 4,5%, у річному вимірі – до 13,7% – Держстат

1 хв читати
Інфляція в Україні у березні зросла до 4,5%, у річному вимірі – до 13,7% – Держстат

Зростання споживчих цін в Україні у березні 2022 року прискорилося до 4,5% з 1,6% у лютому, 1,3% – у січні та 0,6% – у грудні, повідомила Державна служба статистики (Держстат) в п'ятницю.

У березні минулого року інфляція становила 1,7%, тому у річному вимірі за підсумками березня цього року вона зросла до 13,7% із 10,7% за підсумками лютого та 10% – за підсумками січня, зазначило відомство.

Базова інфляція за минулий місяць також підскочила до 3,8% із 1% у лютому та 0,1% – у січні. З урахуванням 1,7% у березні 2021 року у річному вимірі вона збільшилася до 10,5% з 8,2% за підсумками лютого та 7,6% – за підсумками січня.

З початку цього року, за перший квартал, інфляція становила 7,6%, а базова – 4,9%, уточнив Держстат.

Нацбанк України, як повідомив його голова Кирило Шевченко в інтерв'ю "Економічній правді", оцінював інфляцію у березні на рівні 2,1%, у річному вимірі – 11,1%, а базову – 8,5%, зазначаючи, що відхилення від довоєнного прогнозу (відповідно 9,2% та 8,2%) – помірні.

Як повідомлялося, у 2021 році інфляція в Україні зросла до 10% із 5% у 2020 році та 4,1% у 2019 році, а базова – до 7,9% проти 4,5% роком раніше.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр фінансів України оцінює дефіцит фінансування на 2026р у EUR16 млрд

Україна отримає від Японії понад $246 млн

Міністри фінансів G7 обговорили варіанти посилення тиску на РФ

Ексголова Держтуризму Олеськів: ЄС посилює довіру до туристичного ринку, захищаючи споживачів і бізнес, а Україна досі стоїть на місці

Держгеонадра призначили на 11 грудня аукціон на 4 вуглеводневі ділянки за ціною в 0,5 млрд грн

Обсяг поставок LNG із США "Нафтогазом" та ORLEN досяг 400 млн куб. м

Рішення суду ЄС скасовує держфінансування проєкту АЕС "Пакш-2" в Угорщині, але не забороняє будівництво

Банки з часу підписання меморандуму в червні-24 видали енергокредитів на 1,4 ГВт

"Метінвест" завершив I півріччя зі збитком $58 млн, EBITDA знизилось на 49%

Україна відкриє рахунок в НБУ для акумуляції внеску в бюджет ЄС, проте просить відтермінувати деякі норми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА