Інтерфакс-Україна
10:28 13.04.2022

Блокувальні санкції США проти Сбербанку Росії повністю набувають чинності

2 хв читати
Блокувальні санкції США проти Сбербанку Росії повністю набувають чинності

Короткий період, який американська влада відвела на згортання операцій зі Сбербанком Росії та низкою його дочірніх організацій, завершується.

Генеральна ліцензія OFAC на проведення операцій зі Сбербанком діє до 12:01 EDT (північноамериканський східний час, 19:01 за київським часом) 13 квітня.

Ця ліцензія поширюється і дочірні компанії Сбербанку. Водночас окремі ліцензії діють для Sberbank CIB USA (завершення операцій із ним до 7 червня), а також для казахстанського Сбербанку та Sberbank Europe AG (згортання угод із ними до 12 липня).

США 6 квітня запровадили щодо Сбербанку та низки його "дочок" блокувальні санкції. Вони передбачають "заморожування" активів у США, а також заборону американським громадянам здійснювати будь-які операції з банком та підконтрольними йому структурами.

Тоді ж Сбербанк було додано до ліцензій, раніше виданих для кредитних організацій, що потрапили під санкції в лютому-березні. Зокрема, це ліцензія на фінансування енергетики, що діє до 24 червня, а також на згортання операцій із похідними фінансовими інструментами (до 25 травня).

Для Альфа-Банку, що потрапив до SDN List одночасно зі Сбербанком, було встановлено більш тривалий термін згортання операцій – до 6 травня.

Сбербанк потрапив до "чорного списку" не відразу: наприкінці лютого щодо найбільшої кредитної організації РФ було запроваджено заборону на валютні коррахунки (Correspondent and Payable-Through Account Sanctions, які не належать до розряду блокувальних), але в міру ескалації воєнних дій в Україні рестрикції були жорсткішими.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Банкіри очікують стабілізації курсу гривні найближчим часом, різкого ослаблення не прогнозують

Системних закриттів супермаркетів немає, держава веде переговори про збільшення постачання генераторів – Мінекономики

Повторний аукціон із приватизації "Сумихімпрому" знову зірвався через відсутність покупців

Кабмін затвердив переможця конкурсу про розподіл продукції літієвої ділянки "Добра" - Свириденко

"Ліси України" накопичили на складах понад 220 тис. куб. м дров, яких вистачить для опалення соцсфери, населення і військових

Шмигаль: Держава спрямовує 1 млрд грн на часткову компенсацію відсотків за кредитами та лізингом для підприємств ОПК

Міненерго скасувало свій наказ про призначення Гавви гендиректором "Оператора ринку" на наступні три роки

В Україні прогнозується збільшення відбору газу з ПСГ цього тижня

Конкурс на УРП на літієву ділянку "Добра" виграє консорціум на чолі з TechMet

АТБ, McDonald's та "Укрзалізниця" очолили рейтинги витрат клієнтів monobank у 2025р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА