Інтерфакс-Україна
07:00 18.04.2022

Україна потребує постійної економічної підтримки – глава МВФ після розмови із Зеленським

2 хв читати
Україна потребує постійної економічної підтримки – глава МВФ після розмови із Зеленським

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва назвала "дуже гарною" телефонну розмову у неділю з президентом України Володимиром Зеленським і заявила про необхідність постійної підтримки країни.

"Постійна економічна підтримка з боку партнерів України потрібна для того, щоб закласти основи для відновлення оновленої конкурентоспроможної України", - написала вона у твіттері пізно ввечері.

Раніше Зеленський повідомив, що обговорив із Георгієвою забезпечення фінансової стійкості України та підготовку до повоєнного відновлення.

"Маємо чіткі плани на сьогодні, а також бачення перспективи. Упевнений, що співпраця з МВФ і надалі буде плідною", - написав глава України.

У понеділок у Вашингтоні розпочинаються традиційні "Весняні зустрічі" МВФ і Світового банку, в яких братиме участь делегація з представників фінансового блоку уряду та Нацбанку України. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав основним її завданням залучення додаткових коштів.

Як зазначив представник України в МВФ Владислав Рашкован під час організованого ЦЕС днями обговорення, передбачається, що низка країн у ході "Весняних зустрічей" підтвердять зобов'язання щодо підтримки України. Він уточнив, що для цього вже створено кілька інструментів. Зокрема, МВФ сформував адміністративний рахунок, через який донори можуть спрямовувати гроші в Україну, і уряд Канади вже підтвердив, що надасть 1 млрд. канадських доларів (близько $800 млн.) для підтримки України через цей інструмент.

"Інші країни також приєднаються наступного тижня", - сказав Рашкован.

За його словами, другий інструмент – створений Світовим банком мультидонорський траст-фонд, в якому вже є кілька внесків кількох країн, і туди підуть $500 млн гранту США, які були анонсовані минулого тижня.

"Наступного тижня ми очікуємо більше зобов'язань країн для підтримки: або через адміністративний рахунок МВФ, або через мультидонорський фонд СБ, або через EU Solidarity Fund. Це добре, що є різні інструменти: для когось вони більш прийнятні, європейські, для когось СБ чи МВФ", – пояснив Рашкован.

Як повідомлялося, МВФ 9 березня затвердив запит України щодо надзвичайного фінансування на $1,4 млрд у рамках інструменту швидкого фінансування (RFI) і наступного дня перерахував ці гроші країні.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА