Інтерфакс-Україна
08:31 19.04.2022

Казахстан збереже експорт зернових на колишньому рівні, незважаючи на впроваджені квоти

2 хв читати
Казахстан збереже експорт зернових на колишньому рівні, незважаючи на впроваджені квоти

Експорт зерна та борошна у зерновому еквіваленті у поточному маркетинговому році (липень 2021 - червень 2022) залишиться на колишньому рівні, незважаючи на запроваджені з 15 квітня квоти, повідомили агенції "Інтерфакс-Казахстан" у міністерстві сільського господарства Казахстану.

"У 2022 році очікується збереження традиційних ринків збуту та обсягів експорту казахстанського зерна до країн Середньої Азії та Афганістану. Також триває робота з нарощування обсягів експорту до КНР, країн Закавказзя (Азербайджан, Грузія), Пакистану, Туреччини та Ірану, а також щодо відкриття ринків ЄС", - повідомили в міністерстві, відповідаючи на питання про перегляд обсягів експорту зернових на поточний маркетинговий рік на тлі обмежень, що впроваджуються з 15 квітня до 15 червня.

Раніше повідомлялося, що Мінсільгосп Казахстану збільшив прогноз щодо експорту зернових на 2021/2022 сільгоспрік, республіка має намір експортувати близько 7-7,3 млн тонн.

У відомстві пояснили, що запроваджені з 15 квітня до 15 червня квоти на експорт обсягом 1 млн. тонн на пшеницю і 300 тис. тонн на борошно дозволять виключити дефіцит зерна в Казахстані "враховуючи підвищений попит на казахстанську пшеницю на сусідніх ринках".

Крім цього, у Мінсільгоспі наголосили, що у планах на 2022/2023 маркетинговий рік зберегти середньорічні обсяги експорту зернових та борошна у зерновому еквіваленті на рівні близько 9 млн тонн.

"За сприятливих погодних умов у вегетаційний період, а також при збереженні традиційних ринків збуту та нарощуванні обсягів експорту до КНР, відкритті нових ринків та відновленні експортних обсягів до Афганістану середньорічний показник експорту зерна та борошна у зерновому еквіваленті планується зберегти", - повідомили у відомстві.

У 2022/2023 маркетинговому році аграрії мають намір експортувати 8-9 млн тонн.

Валовий збір зернових і зернобобових у Казахстані у 2021 році перевищив 16,4 млн тонн проти 20,06 млн тонн у 2020 році (зниження на 18,2%). Скорочення було пов’язано з посухою у низці регіонів країни.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА