Інтерфакс-Україна
07:49 22.04.2022

СБ оцінює збитки інфраструктури України від війни у $60 млрд

2 хв читати
СБ оцінює збитки інфраструктури України від війни у $60 млрд

Група Світового банку завершила попередню оцінку фізичних збитків будівлям та інфраструктурі України, завданих військовою агресією Росії, та оцінила його приблизно в $60 млрд, повідомив президент банку Давид Малпасс.

"Це "вузька" вартість і не включає зростання економічних витрат для економіки України. Звичайно, війна все ще триває, тому ці витрати зростають", - сказав він на Міністерському круглому столі на підтримку України в рамках "Весняних зустрічей 2022 року" Світового банку та МВФ.

Малпасс додав, що уряд та державні підприємства України стикаються з великим невоєнним бюджетним дефіцитом та борговим навантаженням.

За його словами, Група Світового банку мобілізувала понад $3 млрд для України, аби підтримати продовження основних державних послуг. Президент СБ подякував за надані грантові внески через створений банком багатосторонній трастовий фонд (MDTF) США, Велику Британію, Норвегію, Данію, Австрію, Латвію, Литву, Ісландії, а також за надані гарантії Великої Британії, Нідерландів та Швеції, а Японію – за паралельне фінансування.

"Пріоритетом має бути задоволення поточних потреб України у фінансуванні таким чином, щоб звести до мінімуму її майбутній борговий тягар. Грантові внески будуть дуже важливими", – наголосив Малпасс.

"Доки війна триває, ми працюватимемо над зміцненням довіри до фінансових, монетарних та фіскальних інститутів України, сприяючи стабільності валюти в міру просування вперед", – додав президент СБ.

Крім MDTF він відзначив додаткові підходи, зокрема керований рахунок МВФ, трастовий фонд солідарності Європейського союзу, пакет стійкості ЄБРР та закликав усіх партнерів продовжувати координувати підтримку потреб бюджету України.

На думку Малпасса, протягом шести-восьми місяців після встановлення миру необхідно терміново зайнятися відновленням основних інфраструктурних з'єднань, таких як транспорт, електроенергія, опалення та цифрові технології, а потім у середньостроковій перспективі – зміцненням макрофіскального потенціалу; відновленням міст та будинків та зміцненням сільськогосподарського та ділового секторів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка: у проекті угоди із США про копалини не йдеться про передачу об'єктів безпосередньо в інвестиційний фонд

Parallel відкрила два нові АЗК в Києві

Система страхування воєнних ризиків може запрацювати досить швидко після прийняття відповідного законопроєкту

"Інтерпайп" нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки

Бюджетні надходження від військового збору в І кв.-2025 виросли в 3,7 раза

Підприємці легпрому просять Зеленського втрутитися в ситуацію щодо тиску правоохоронців на користь імпортерів

Україна залучить $84 млн від Світового банку в межах проєкту HOPE

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Міністр фінансів заперечує плани підняття податків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА