Інтерфакс-Україна
07:56 24.04.2022

Голова НБУ візьме участь у ad-hoc засіданні Загальної ради ЄЦБ

2 хв читати
Голова НБУ візьме участь у ad-hoc засіданні Загальної ради ЄЦБ

Голова Національного банку України Кирило Шевченко вперше приєднається до ad-hoc засідання Загальної ради ЄЦБ, до якої також входять глави національних центральних банків 27 держав-членів ЄС.

Як йдеться у повідомленні НБУ у Facebook, відповідне запрошення він отримав від президента Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард на зустрічі з нею у рамках Весняних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні.

"Це важливий крок для зближення нашої країни з ЄС, оскільки ми матимемо можливість за допомогою цієї платформи приєднуватись до діалогу з ЄЦБ та іншими центральними банками ЄС, представляти позицію НБУ та інтереси України, а також бути більш залученими до обговорень, які здійснюються на рівні Європейської системи центральних банків", – зазначив Нацбанк.

Він уточнив, що засідання відбуваються один раз на квартал і найближче за участю НБУ відбудеться вже на початку травня. "Ми сподіваємося, що НБУ на регулярній основі братиме участь в ad-hoc засіданнях з урахуванням стратегічного курсу нашої держави щодо вступу до ЄС", – додали в Нацбанку.

Центробанк зазначив, що одним із основних завдань НБУ у цьому процесі є регуляторне наближення банківської системи України до норм і стандартів ЄС для подальшого входження економіки України до спільного ринку ЄС.

Також Кирило Шевченко та заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук обговорили важливий блок питань обговорили з керівництвом МВФ, провівши зустрічі з директором-розпорядником Фонду Крісталіною Георгієвою в рамках роботи офіційної делегації України та окремі зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером та керівником місії МВФ в Україні Іванною Владковою-Голлар.

На них йшлося, зокрема, про довгострокову програму, спрямовану на забезпечення макрофінансової стабільності та стимулювання подальших структурних реформ у країні, необхідних для відновлення економіки України та членства в ЄС.

Джерела фінансування України були також однією з тем зустрічей керівництва НБУ з головою Національного банку Бельгії П'єром Вунчем, президентом Банку Нідерландів Клаасом Кнотом, головою правління Банку Литви Гедемінасом Шимкусом та міністром фінансів Литви Гінтаром Скайсте.

"Ми сподіваємось на грантові фонди ЄС для повоєнного відновлення України, а також масштабні інвестиції у відновлення економіки, хоча як основне джерело фінансування розглядаємо репарації з боку росії, зокрема кошти та майно агресора, конфісковані за кордоном у рамках запроваджених санкцій", - зазначив Шевченко.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Гендиректор "Scania Україна" Хокан Йюде став президентом ЄБА на 2026-2027рр.

Пісний різдвяний стіл подорожчав на 11%, до 913,57 грн, лідери - кутя та узвар

AmCham заявляє про загрозу морському експорту та закликає посилити протиповітряний та морський захист України

Мінекономіки продовжило до 23 грудня прийом заявок на відбір у НР енергокомпаній та збільшило на 2 кількість вакансій в УРМ

Рада має намір змінити назву розмінної монети "копійка" на "шаг"

Ощадбанк надав "Кернелу" кредит на $77 млн для оновлення технопарку і ремонт зернотерміналу в Чорноморську

МХП завершив збирання врожаю із 330 тис. га і отримав 2 млн тонн

Латвія вносить EUR200 тис. до Фонду енергетичної підтримки України

США допоможуть Україні забезпечувати продовольством світ і чекають на реконструкцію та відбудову України – Дж. Девіс

Європарламент схвалив поступову заборону імпорту трубопровідного газу й СПГ із РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА