16:02 25.04.2022

Наглядова рада ОПЗ відсторонила в. о. голови правління та двох членів правління за виплату 7 млн грн

3 хв читати
Наглядова рада ОПЗ відсторонила в. о. голови правління та двох членів правління за виплату 7 млн грн

Наглядова рада підконтрольного державі АТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) на позачерговому засіданні 23 квітня вирішила відсторонити від виконання службових обов'язків в. о. голови правління та двох членів правління через виплату їм зарплат і премій сумарно на 7 млн грн.

"Члени наглядової ради одноголосно вважають неприпустимими дії менеджменту, у результаті яких підприємство в умовах браку ліквідності втрачає кошти у великому розмірі у вигляді премій топменеджменту", - наголошується в заяві наглядової ради на сайті ОПЗ.

Раніше у ЗМІ було оприлюднено копію наказу в. о. голови правління Віталія Деркаченка, призначеного на цю посаду наглядовою радою у листопаді минулого року, від 14 березня про виплату собі за квітень-жовтень минулого року зарплати 0,75 млн грн та премії 0,37 млн грн, а членам правління – фінансовому директору Максиму Зубарєву та директору управління ризиками Олександру Сумцову – відповідно 2,02 млн грн плюс 0,97 млн грн та 2 млн грн плюс 0,97 млн грн.

Згідно з заявою наглядової ради, ані вона в цілому, ані її комітети не погоджували та не розглядали такого рішення, дізналися про нього зі ЗМІ, тому за нього несуть персональну відповідальність відповідні посадові особи товариства.

В інформації також зазначено, що на кілька звернень голови комітету наглядової ради з аудиту щодо подання звіту про рух грошових коштів у квітні менеджмент не відповів.

"Ми закликаємо посадових осіб, які фактично отримали кошти, негайно повернути їх компанії", – йдеться в заяві наглядової ради.

Крім того, наглядова рада доручила в триденний термін здійснити юридичний аналіз підписаних документів, щоб розглянути його результати на наступному засіданні наглядової ради 26 квітня.

"Юридична сторона питання потребує швидкого вивчення, а щодо моральної сторони – усе зрозуміло, такі дії є неприпустимими", – підсумовується в документі.

У свою чергу у Фонді держмайна агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили, що дали представникам держави доручення вивчити ситуацію та доповісти про результати, а також здійснити аудиторську перевірку ФДМ щодо цієї ситуації.

"Після об'єктивного вивчення ситуації буде ухвалено відповідні рішення і, за потреби, направлено звернення до правоохоронних органів", – зазначили у фонді.

ОПЗ випускає хімічну продукцію, а також здійснює перевалку хімпродукції на морський транспорт. Державі в особі ФДМ належить 99,5667% акцій ОПЗ, 0,0021% - ТОВ "Конкорд Капітал", іншим акціонерам-фізичним особам - 0,4312%. Приватизацію ОПЗ оголошували неодноразово протягом майже 20 років, але вона так і не відбулася. У вересні минулого року виробництво на заводі зупинили через проблеми з постачанням газу, у роботі залишилася перевалка російського аміаку.

На початку квітня цього року міський голова Южного Володимир Новацький повідомив, що ОПЗ і спортивний комплекс "Олімп", що числиться за ним, законсервовані, а їхніх працівників відправлено в безстрокові відпустки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА