19:07 28.04.2022

Українські фінкомпанії починають конкурувати з європейськими

2 хв читати
Українські фінкомпанії починають конкурувати з європейськими

Українські фінансові компанії починають конкурувати з європейськими, зазначив начальник управління нагляду за фінансовими компаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Олександр Залєтов під час круглого столу "Роздрібне кредитування: стан та перспективи".

Водночас Залєтов наголосив, що громадяни України, які змушені виїхати за кордон, починають звертатися до європейських кредитних установ, за рахунок чого посилюються інтеграційні процеси з ЄС у фінансовому секторі, зазначено в повідомленні на сторінці Нацбанку у фейсбуці.

"Інтеграційні процеси українського та європейського ринків роздрібного кредитування посилюються, зокрема через спільне користування даними бюро кредитних історій. Надалі можна очікувати посилення інтеграції через запозичення найкращих європейських практик та стандартів роботи", - вважає експерт.

Він також зазначив, що з початку війни обсяги роздрібного кредитування суттєво знизилися. Проте нині фінансові компанії поступово відновлюють діяльність. Українські позичальники намагаються в межах своїх фінансових можливостей сумлінно повертати кредити та сплачувати необхідні відсотки за ними навіть там, де ведуться бойові дії. За посилення фондування це дасть змогу фінустановам активніше кредитувати населення, крок за кроком наближаючи сегмент роздрібного кредитування до довоєнних обсягів, вважає експерт.

Під час проведеного заходу зазначалося також, що роздрібне кредитування має перспективи для розвитку - переважно за рахунок підвищеного попиту, зокрема у повоєнний час, та кредитування онлайн, що значно зміцнило свої позиції ще в період коронакризи і швидко відновлюватиметься та вдосконалюватиметься після війни.

"Як регулятор ми надаємо фінансовим компаніям необхідну підтримку в межах чинного законодавства. Ми розуміємо, що сьогодні вони мають зосередитись виключно на професійній діяльності. Саме тому на період дії воєнного стану ми встановили мораторій на планові та позапланові перевірки, скасували заходи впливу за неподання звітності та інформації, відтермінували строк приведення діяльності у відповідність до вимог нових регуляторних документів тощо. Упевнений, ринок буде відновлюватися і розвиватися", - підсумував Залєтов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА