Інтерфакс-Україна
13:50 29.04.2022

НКЦПФР оперативно видала вже близько 200 індивідуальних дозволів на операції

2 хв читати
НКЦПФР оперативно видала вже близько 200 індивідуальних дозволів на операції

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) України за період після початку війни видала на запит учасників ринку близько 200 індивідуальних дозволів на здійснення окремих операцій, повідомив член комісії Юрій Бойко на зустрічі з членами Європейської Бізнес Асоціації.

"Розглядаємо оперативно, якщо можна так сказати, у режимі 24/7: кожен запит треба перевірити, подивитися реєстри, обставини. Іноді комісія засідала навіть о другій годині ночі", - сказав він.

Голова комісії Руслан Магомедов під час зустрічі нагадав, що з початку війни регулятор заборонив усі операції на ринку, а потім дозволив купівлю військових облігацій.

Згодом НКЦПФР запровадила практику видачі індивідуальних дозволів, щоб стимулювати зростання економіки, фінансувати оборонні потреби та інші важливі проєкти.

Як уточнив Бойко, серед виданих дозволів є приклади - близько 5-7 - узгоджених нових інвесторів, коли вони входили до інвестиційних фондів, які потім вкладали кошти насамперед в агробізнес.

Член комісії також додав, що були окремі дозволи на прямі інвестиції - купівлю 10-20-30% або навіть 100%: хоча Єдиний держреєстр не працює, але у Цивільному кодексі є положення, які дають змогу здійснювати такі дії згідно з протоколом.

Водночас Бойко зазначив, що НКЦПФР відхилила низку запитів, оскільки під ними були пов'язані спроби вивести кошти, наприклад, на фізосіб-приватних підприємців або на будівництво у зоні активних бойових дій.

Він наголосив: посилено перевіряється вся інформація, що серед учасників цих операцій не було резидентів країни-агресора чи пов'язаних із ними осіб, і це ще одна причина, чому поки що скасування загальної заборони на операції не розглядається. Член комісії нагадав, що недавнім рішенням вона зобов'язала компанії з управління активами (КУА) промоніторити кожен фонд та контрагента на наявність "російських зв'язків".

Бойко анонсував, що наступного тижня можуть бути концептуальні послаблення для інститутів спільного інвестування (ІСІ), над якими регулятор працює з профільною асоціацією. "Ці операції можна буде здійснювати без індивідуального дозволу. Це серйозно зменшить навантаження на комісію", - пояснив він.

Член НКЦПФР також нагадав, що раніше вже було врегульовано питання здійснення адміністративних операцій ІСІ, недержавних пенсійних фондів та компаній з управління активами.

Представники комісії зазначили, що нещодавно вона знову узагальнила всі ухвалені у період воєнного стану рішення щодо дозволених та заборонених операцій, і з цим оновленим рішенням №144 від 8 березня можна ознайомитись на сайті регулятора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА