23:10 29.04.2022

НБУ втричі скоротив ліміт відкритої валютної позиції банків для зниження тиску на валютні резерви

2 хв читати
НБУ втричі скоротив ліміт відкритої валютної позиції банків для зниження тиску на валютні резерви

Національний банк України вніс низку змін до порядку функціонування валютного ринку, спрямованих на підтримання стабільності валютного ринку, зниження тиску на міжнародні резерви України та запобігання непродуктивному відпливу капіталу.

"Так, з 4 травня 2022 року скорочуються ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків із 15% до 5% від їхнього регулятивного капіталу", - йдеться в повідомленні регулятора на його сайті в п'ятницю ввечері.

Згідно з ним із 30 квітня 2022 року також банки призупиняють видачу нових ощадних сертифікатів, номінованих у валюті, проте це обмеження не стосується залучення банками депозитів в іноземній валюті.

"Банкам тимчасово забороняється укладати низку деривативних контрактів грошового ринку (крім свопів), а саме: контрактів, на підставі яких виникають обов'язки у сторін цього контракту щодо купівлі, продажу іноземної валюти або банківських металів за гривню; контрактів, базовим показником яких є курс іноземної валюти до гривні, валютний індекс (курси кількох валют), виражений у гривні, або ціна на банківські метали в гривні”, – зазначено в документі.

Крім того, з 30 квітня Нацбанк уточнив порядок визначення банками-емітентами курсу гривні до іноземних валют під час здійснення операцій із використанням електронних платіжних засобів. Зокрема, курс гривні до іноземної валюти не повинен перевищувати більш ніж на 10% офіційний курс НБУ (який діє у день відображення банком операції) у разі списання з рахунку клієнта коштів у гривні, якщо міжбанківський переказ за такою операцією клієнта здійснюється в іноземній валюті.

Іншим пунктом встановлено, що курс гривні до іноземної валюти в операціях із використанням електронних платіжних засобів має бути не нижчим за офіційний курс НБУ: у разі списання з рахунку клієнта коштів у валюті, якщо міжбанківський переказ за такою операцією клієнта здійснюється у гривні; у разі зарахування на рахунок клієнта коштів у гривні, якщо переказ здійснюється у валюті.

Наведені зміни внесені постановою правління НБУ від 29 квітня №88 "Про внесення змін до постанови правління НБУ від 24 лютого 2022 року №18". Документ набирає чинності з 30 квітня.

Як повідомлялося, від початку повномасштабної війни Нацбанк купив валюти на $1 млрд 124,4 млн та EUR96,7 млн, тоді як продав $3 млрд 76,2 млн та EUR1 млрд 485,8 млн. У результаті чистий продаж у березні та квітні становив приблизно за $2 млрд в еквіваленті.

Міжнародні резерви України станом на 1 квітня 2022 року, за даними НБУ, дорівнювали $28,11 млрд, що на 2% більше, ніж на початок березня. На 22 квітня, як зазначив глава Нацбанку Кирило Шевченко, вони знизилися до $27 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

"Інтерпайп" пропонує скоригувати систему бронювання працівників у прифронтових регіонах

"Інтерпайп" намагається вирішити дефіцит кадрів за рахунок покращення соцпакету й навчання

Госпсуд затвердив план досудової санації "Ельдорадо" (оновлено)

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА