Інтерфакс-Україна
19:23 02.05.2022

Загальний фонд держбюджету у квітні зведено з дефіцитом 89,7 млрд грн

4 хв читати
Загальний фонд держбюджету у квітні зведено з дефіцитом 89,7 млрд грн

Державний бюджет України за перші чотири місяці 2022 року виконано з дефіцитом 146,6 млрд грн, зокрема загальний фонд – із дефіцитом 157,2 млрд грн за запланованого дефіциту на цей період 317,1 млрд грн, такі попередні результати повідомило Міністерство фінансів у понеділок.

З урахуванням його даних за підсумками трьох місяців, у квітні дефіцит загального фонду держбюджету становив 89,7 млрд грн порівняно з 80,6 млрд грн у березні, тоді як у лютому та січні було зафіксовано профіцити – відповідно 1,1 млрд грн та 12 млрд грн.

За оперативними даними Держказначейства, у квітні 2022 року до загального фонду держбюджету надійшло 76,2 млрд грн порівняно зі 103,4 млрд грн у березні.

Відповідно до релізу, серед платежів, стягування яких контролюють податкові та митні органи, основні надходження були отримані за рахунок: ПДВ з вироблених в Україні товарів та з імпорту – відповідно 15,6 млрд грн та 7,9 млрд грн (у березні загалом ПДВ – 22,6 млрд грн), податку на доходи фізосіб та військового збору – 9,7 млрд грн (9,8 млрд грн); рентної плати за користування надрами – 6,5 млрд грн (6,3 млрд грн) та податку на прибуток підприємств – 5,7 млрд грн (26,6 млрд грн).

Крім того, ще 4,2 млрд грн приніс акцизний податок на ввезені на митну територію України товари, тоді як у березні найбільші надходження до бюджету були від дивідендів ПриватБанку та інших підприємств з держчасткою – 32,5 млрд грн.

Надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування у квітні 2022 року склали 29,7 млрд гривень проти 27,8 млрд грн у березні.

Загалом за січень-квітень 2022 року до державного бюджету надійшло 412,5 млрд грн, зокрема до загального фонду – 365,9 млрд гривень, зазначає Мінфін.

Посилаючись на оперативну інформацію Держказначейства, він уточнює, що касові видатки держбюджету за цей період становили 558,1 млрд грн., зокрема загального фонду державного бюджету – 523,3 млрд грн., або 77,7% від розпису звітного періоду.

Якщо врахувати попередні дані, то у квітні касові витрати загального фонду держбюджету знизилися до 166,9 млрд грн зі 184,4 млрд грн у березні, але були суттєво більшими за показники лютого та січня – відповідно 105,8 млрд грн та 66,2 млрд грн.

Мінфін також зазначив, що фактичні держзапозичення до загального фонду держбюджету за січень-квітень 2022 року склали 267,0 млрд грн, або 156,2% від запланованих на цей період.

З урахуванням раніше оприлюднених даних, у квітні запозичення зменшилися до 104,1 млрд грн зі 145 млрд грн у березні, але також були в рази вищими за показники лютого та січня – відповідно 7 млрд грн і 10,9 млрд грн.

Мінфін уточнив, що розміщення ОВДП принесло за чотири місяці 143,8 млрд грн, зокрема в іноземній валюті 13,1 млрд грн ($252,0 млн та €182,0 млн євро).

Якщо врахувати попередні дані, то у квітні від держоблігацій надійшло 77,6 млрд грн порівняно з 49,6 млрд грн у березні та 16,6 млрд грн за перші два місяці, зокрема у валюті – 8 млрд порівняно з 5,1 млрд у перші три місяці. Проте значну частину цієї суми у квітні забезпечив Нацбанк – 50 млрд грн проти 20 млрд грн у березні.

Відповідно до релізу із зовнішніх джерел залучено 123,2 млрд грн, а отже в квітні ці надходження склали 26,5 млрд грн проти 95,4 млрд грн у березні та 1,3 млрд грн за перші два місяці.

Платежі з погашення держборгу за січень-квітень 2022 року становили 135,2 млрд грн (101,5% плану), платежі з обслуговування – 47,5 млрд грн (94,2% плану). Безпосередньо у квітні за рахунок погашення було виплачено 39,1 млрд грн проти 8,3 млрд грн у березні, за рахунок обслуговування – відповідно 8,3 млрд грн проти 14,7 млрд грн.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на Весняних зборах МВФ і СБ зазначив, що країна потребує підтримки обсягом до $7 млрд щомісяця, а прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що для покриття дефіциту бюджету необхідно до $5 млрд щомісяця.

Міністр фінансів Сергій Марченко на початку травня зазначив, що поточні витрати Україна зараз здатна покривати за рахунок власних доходів лише на 54%.

Про необхідність надати Україні підтримку в розмірі $5 млрд щомісяця протягом найближчих трьох місяців для покриття дефіциту держбюджету заявила в середині квітня і голова МВФ Крістіна Георгієва, закликавши, щоб вона була максимально грантовою.

Як повідомлялося, Нацбанк 24 лютого, у перший день війни, зафіксував офіційний курс гривні на рівні 29,2549 грн/$1.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА