19:19 05.05.2022

Україна готова надати 50% потужностей своїх ПСГ для створення запасів на найближчу зиму

1 хв читати
Україна готова надати 50% потужностей своїх ПСГ для створення запасів на найближчу зиму

Україна готова надавати іноземним замовникам 50% (15 млрд куб. м) потужностей своїх підземних сховищ газу (ПСГ) для створення запасів на найближчу зиму, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

"У нас є час до зими, який необхідно використовувати для спільної закупівлі газу з альтернативних джерел та закачування його до сховищ. Зокрема– українських, де ми здатні зарезервувати для наших партнерів не менше 15 млрд куб. м", - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Галущенко також закликав європейські країни максимально зменшити використання природного газу для виробництва електроенергії, використовуючи можливості інших генерацій.

"Українська енергосистема тепер частина об'єднаної енергосистеми Європи, і ми можемо експортувати електроенергію, яка на 70% виробляється з незалежних від вуглеводнів атомної генерації та відновлюваних джерел", - зазначив міністр.

Як повідомлялося, станом на початок квітня 2022 року у ПСГ України, загальна проєктна потужність яких становить 31 млрд куб. м, було близько 9 млрд куб. м газу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА