Інтерфакс-Україна
16:28 10.05.2022

Інфляція в Україні у квітні 3,1%, у річному вимірі зросла до 16,4% - Держстат

1 хв читати
Інфляція в Україні у квітні 3,1%, у річному вимірі зросла до 16,4% - Держстат

Зростання споживчих цін в Україні у квітні 2022 року сповільнилося до 3,1% із 4,5% у березні, проте перевищило 1,6% у лютому та 1,3% - у січні, повідомила Державна служба статистики (Держстат) у вівторок.

У квітні минулого року інфляція становила 0,7%, тому у річному вимірі за підсумками квітня цього року вона зросла до 16,4% із 13,7% за підсумками березня, 10,7% - за підсумками лютого та 10% - за підсумками січня, зазначило відомство.

Базова інфляція за минулий місяць також зменшилася до 3% із 3,8% у березні. Проте з урахуванням 0,7% у квітні 2021 року в річному вимірі вона збільшилася до 13% із 10,5% за підсумками березня, 8,2% - за підсумками лютого та 7,6% - за підсумками січня.

З початку цього року, за перші чотири місяці, інфляція в Україні становить 10,9%, а базова - 8,1%, уточнив Держстат.

Нацбанк України, як повідомив його глава Кирило Шевченко, очікував збільшення інфляції за підсумками квітня до 15,9%.

Як повідомлялося, у 2021 році інфляція в Україні зросла до 10% із 5% у 2020 році та 4,1% у 2019 році, а базова - до 7,9% проти 4,5% роком раніше.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Черкасиобленерго" відхилило пропозицію ЗТР щодо поставки трансформатора майже вдвічі дешевше за очікувану ціну

Підприємництво та фінграмотність цьогоріч вивчатимуть 400 тис. школярів, наступного року вдвічі більше - голова НБУ

Україна в I півріччі імпортувала енергоресурси на $4,86 млрд, що в 40 разів перевищило доходи від їх експорту

"Укрнафта" збiльшила непаливнi продажi в I пiв. на 75%

Директор з управління ризиками банку "Кредит Дніпро" Філіпов став заступником голови правління Привату

monobank виділив більше 200 млн грн на просування monoмаркет за рахунок знижок та реклами

Україна у серпні 16 разів лідирувала за ціною е/е на спотовому ринку в Європі

Обсяг вантажоперевезень в Україні за 7 міс.-2025 впав на 12,6% - Держстат

В Раді бізнесу підтримують законопроєкт №12439 зі сподіванням на зниження тиску правоохоронців на бізнес

Мінсоцполітики розробило порядок надання субвенції на формування житлового фонду для маломобільних громадян

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА