11:39 12.05.2022

РНБО вирішила примусово вилучити активи Сбербанку Росії та "ВЭБ.РФ" в Україні

3 хв читати
РНБО вирішила примусово вилучити активи Сбербанку Росії та "ВЭБ.РФ" в Україні

Примусово вилучити в Україні такі права власності РФ та її резидентів, як 99,772644% акцій Промінвестбанку (ПІБ, Київ), що належать держкорпорації розвитку "ВЭБ.РФ", та 100% акцій Міжнародного резервного банку (МР Банк, раніше – Сбербанк, Київ), що належать Сбербанку Росії, вирішила Рада національної безпеки і оборони України.

Згідно з її рішенням від 11 травня, затвердженим того самого дня указом президента №326, також вилучаються фінансові активи у вигляді прав вимоги боргу "ВЭБ.РФ" до ПІБ на 0,93 млрд і Сбербанку Росії до МР Банку на 14,9 млрд грн.

Окрім того, вилучаються інші фінансові активи зазначених "дочок" російських банків, за винятком 3 млрд грн МР Банку, які спрямовуються на задоволення вимог його кредиторів.

Відповідне рішення РНБО та указ президента розміщено на сайті Верховної Ради у четвер.

Як повідомлялося, уряд України 9 квітня ухвалив рішення про вилучення корпоративних прав та фінансових активів виведених із ринку на початку війни МР Банку та Промінвестбанку. Як уточнив Кабмін, це рішення, по суті, є практичним запровадженням закону "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності РФ та її резидентів".

"Україна стягує частину фінансових активів у вигляді прав вимоги боргу, коштів, які є на рахунках, ОВДП, депозитарних сертифікатів (НБУ – ІФ). Тому, звичайно, наступним рішенням має бути рішення РНБО, але цей важливий крок у напрямі (вилучення) уряд зробив вже сьогодні", – наголосила перший віцепрем'єр Юлія Свириденко.

Як повідомлялося, Нацбанк України 11 березня направив до Кабінету міністрів листа, в якому запропонував примусово вилучити в дохід держави фінансові активи МР Банку та Промінвестбанку.

"У дохід держави може бути направлено близько 26 млрд грн. Це кошти, ОВДП, депозитні сертифікати… Зрозуміло, що українські вкладники цих банків мають отримати свої вклади спочатку в межах гарантованої суми", – сказав голова Нацбанку Кирило Шевченко, коментуючи цей лист інтерв'ю "Економічній правді".

Як повідомлялося, НБУ 25 лютого відкликав банківську ліцензію та ліквідував банки, які перебувають під контролем РФ: АТ "Міжнародний резервний банк" (раніше АТ "Сбербанк") та "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (ПАТ "Промінвестбанк").

Згідно з даними на сайті НБУ, на початок лютого цього року МР Банку (раніше – Сбербанк) належало ОВДП на 9 млрд грн та депозитних сертифікатів НБУ майже на 6 млрд грн за загального розміру активів 61,6 млрд грн, зокрема чистих – 34,9 млрд грн. Крім того, у банку було 1,95 млрд грн грошових коштів, з яких 0,37 млрд грн - на рахунку в НБУ, 10,8 млрд грн в інших банках та інвестиційної нерухомості на 0,67 млрд грн.

Водночас на початок лютого МР Банк був винен 14,6 млрд грн іншим банкам та 6,7 млрд грн – клієнтам, зокрема 3,8 млрд грн юрособам та 2,9 млрд грн – фізособам.

Щодо Промінвестбанку, то ОВДП та депозитних сертифікатів НБУ на 1 лютого у нього не було. За загального розміру активів у 28,5 млрд грн, зокрема чистих – 6,8 млрд грн, вільних коштів у нього було 0,32 млрд грн, зокрема в Нацбанку – 0,28 млрд грн, коштів в інших банках – 1,25 млрд грн, інвестиційної нерухомості – на 1,18 млрд грн.

Водночас ПІБ на початок лютого був винен 0,91 млрд грн іншим банкам і загалом 0,03 млрд грн - клієнтам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна з 7 липня відкриває імпорт-експорт електроенергії у напрямку Словаччини

ЄІБ знайде можливість забезпечити інфраструктурні питання України

Луганська декларація передбачає регулярний контроль за прогресом України у відновленні та фінансовими потоками – Кассіс

Новим віцепрезидентом IFC у країнах Європи, Латинської Америки та Карибського басейну призначено Гарсіа Мора

"Нова пошта" запустила послугу відправлення посилок із поштоматів у п'яти містах України

Великі київські девелопери запропонують потенційним покупцям знижки до 25% до вересня – думка

Кулеба: Економіка РФ значною мірою залежить від морських перевезень, що забезпечуються іноземними флотами, закликаю партнерів обмежити доступ до своїх послуг

РФ незаконно вивозить із України по 150-170 тис. тонн зерна за місяць - посол України в Туреччині

Загальний бюджет фонду швидкого відновлення становить понад $17 млрд – Тимошенко

Японія заморозила активи 57 фізосіб та шести організацій РФ - Мінфін Японії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА